RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Prognoza pogody na 1 i 2 listopada. Będzie ciepło, ale są też złe wiadomości

Pogoda na Wszystkich Świętych (fot. PAP/Rafał Guz)
Pogoda na Wszystkich Świętych (fot. PAP/Rafał Guz)

Dzień Wszystkich Świętych na zachodzie kraju będzie deszczowy. Na wschodzie i południowym wschodzie 1 Listopada przez większość dnia będzie pogodnie – powiedziała Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 2 listopada na północy może popadać, będzie też wietrznie.

Czwartek jeszcze ładniejszy. Jakie temperatury? [PROGNOZA]

Czwartek będzie słonecznym i bezdeszczowym dniem na terenie niemal całego kraju. Jak przekazała Ewa Łapińska, synoptyk IMGW, temperatura maksymalna...

zobacz więcej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował prognozę pogody na 1 i 2 listopada. Jak powiedziała Ewa Łapińska, synoptyk IMGW, w poniedziałek od zachodu na wschód będzie przemieszczała się strefa opadów.

– Na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich przez większą część poniedziałku będzie jeszcze pogodnie. Na zachodzie chmury i opady deszczu spodziewane są już w poniedziałek rano. W ciągu dnia strefa deszczowych chmur będzie przesuwała się na wschód, dochodząc w godzinach popołudniowych do centrum – mówi.

– Późnym wieczorem może już padać także na wschodzie. Na ogół będzie ciepło. Od 13 do 16 st., przy czym będzie wiał wiatr umiarkowany i chwilami, zwłaszcza na zachodzie Polski, porywisty, z prędkością dochodzącą do 60 km/h – prognozuje Łapińska.

We wtorek zapowiadana jest poprawa pogody z przejaśnieniami i przebłyskami słońca. Lokalnie może jeszcze spaść przelotny deszcz – głównie na północnych krańcach Polski. W ciągu dnia wyniesie od 11 st. na północy i północnym wschodzie do 14 st. w centrum i na zachodzie. Nadal będzie utrzymywał się nieco silniejszy i porywisty wiatr.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej