RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Czwartek jeszcze ładniejszy. Jakie temperatury? [PROGNOZA]

W czwartek parasole nie będą potrzebne (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
W czwartek parasole nie będą potrzebne (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Czwartek będzie słonecznym i bezdeszczowym dniem na terenie niemal całego kraju. Jak przekazała Ewa Łapińska, synoptyk IMGW, temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza na Podhalu do 16-17 stopni na zachodzie.

Pogoda w środę zachęci do spacerów [PROGNOZA]

W środę aura będzie przypominała tę wtorkową – przekazała Ewa Łapińska, synoptyk IMGW-PIB. Na przeważającym obszarze kraju będzie zachmurzenie duże...

zobacz więcej

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad Europą nadal dominuje wyż z centrum nad Rumunią, a północno-zachodnia część kontynentu znajduje się w zasięgu niżu z ośrodkami nad Atlantykiem. Pogodę w Polsce kształtuje wspomniany wyż. Napływa do nas ciepła i sucha masa powietrza polarnego morskiego.

Według prognozy, w czwartek Polska będzie w zasięgu podwyższonego ciśnienia z centrum nad Ukrainą, dzięki któremu do kraju napływa powietrze z południa Europy.

Gdzie najwyższa temperatura?


– Niemal w całym kraju będzie słonecznie. Jedynie na krańcach wschodnich i północno-wschodnich możliwe jest szczątkowe zachmurzenie. Nigdzie nie powinno padać. Najchłodniej będzie na Podhalu, około 12 stopni Celsjusza. Na północnym wschodzie przewidujemy maksymalnie 13 stopni i około 16-17 stopni na zachodzie kraju – wskazała Łapińska.

Wiał będzie słaby wiatr z kierunków południowych i południowo-zachodnich. Jedynie nad morzem może być porywisty. W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i małe. Temperatura maksymalna 15 stopni. Wiatr przeważnie słaby, południowo-zachodni i zachodni, w drugiej części dnia skręcający na południowy. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Nad ranem lokalnie silne zamglenia. Temperatura minimalna około 6 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie się wahać.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. W rejonach występowania mgły możliwy wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura minimalna od 2 stopni na południowym wschodzie, Ziemi Lubuskiej i Górnym Śląsku, około 6 stopni w centrum, do 9 stopni w Helu; chłodniej jedynie na Przedgórzu Sudeckim i gdzieniegdzie w Małopolsce, tam około 1 stopień. Na zachodzie lokalnie przygruntowe przymrozki do -1 stopień. Wiatr słaby, na północy kraju umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/godz.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
W piątek zachmurzenie małe. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do około 400 metrów. Temperatura maksymalna od 13 do 17 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie na Opolszczyźnie okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni. W górach porywy wiatru do 60 km/godz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej