Imigranci na granicy z Białorusią

Klęska drużyny Lewandowskiego. Najwyższa porażka od 1978 roku

Robert Lewandowski i jego Bayern odpadł w 1/16 finału Pucharu Niemiec (fot. PAP/EPA/SASCHA STEINBACH)

Bayern Monachium, podobnie jak w poprzedniej edycji, odpadł już w 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Niemiec. Z Robertem Lewandowskim w składzie przegrał na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach aż 0:5. Różnicą pięciu goli najbardziej utytułowany niemiecki klub przegrał poprzednio w... 1978 roku.

Trener Roberta Lewandowskiego zakażony koronawirusem

Trener Bayernu Monachium Julian Nagelsmann miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Klub poinformował, że szkoleniowiec wróci do Niemiec z...

Bawarczycy z 20 triumfami są zdecydowanie najbardziej utytułowaną drużyną DFB Pokal, ale po raz drugi z rzędu odpadają na wczesnym etapie rywalizacji. W poprzedniej edycji po serii rzutów karnych w 1/16 finału wyeliminował ich drugoligowy Holstein Kiel, a teraz został rozbity przez rywala z Bundesligi.

Borussia już w drugiej minucie objęła prowadzenie po trafieniu Francuza Kouadio Kone. Później w krótkim odstępie czasu dwa gole uzyskał Algierczyk Ramy Bensebaini i po 21 minutach gry było 3:0. Początkowe minuty drugiej połowy to popis Szwajcara Breela Embolo, który podwyższył na 4:0 i 5:0.

Trener Dino Toppmoeller, który zastępował po raz kolejny zakażonego COVID-19 Juliana Nagelsmanna, w grającym od początku w optymalnym zestawieniu zespole mistrza kraju i aktualnego lidera Bundesligi przeprowadził cztery zmiany, ale wynik się nie zmieniał.

Drużyna z Moenchengladbach to wyjątkowo niewygodny rywal dla monachijczyków, co potwierdziło się choćby na inaugurację tego sezonu – Bayern zremisował na wyjeździe 1:1. Zresztą na stadionie tego rywala radzi sobie co najwyżej przeciętnie od początku tego stulecia – w 21 próbach odniósł tylko sześć zwycięstw. Od czasu, gdy Lewandowski dołączył do Bawarczyków, to jest od sezonu 2014/15, wygrał dwa razy, ostatnio w marcu 2019. W Pucharze Niemiec Borussia jednak zwyciężyła po raz pierwszy, a była to ósma konfrontacja tych ekip.

Bayern gromi, Lewandowski strzela

Robert Lewandowski zdobył dwa gole, a Bayern Monachium w meczu dwóch czołowych zespołów Bundesligi pokonał na wyjeździe Bayer Leverkusen 5:1 i...

Najwyższa porażka

Ostatniej porażki w podobnych rozmiarach Bayern doznał 2 listopada 2019, kiedy w ligowej potyczce uległ Eintrachtowi Frankfurt 1:5. Różnicą pięciu goli przegrał natomiast 29 kwietnia 1978 roku z FC Kaiserlautern (0:5). W Pucharze Niemiec nigdy nie przegrał tak wysoko.

W środę odpadł także dobrze radzący sobie w Bundeslidze i Lidze Europy Bayer Leverkusen, który przegrał na własnym terenie z drugoligowym Karlsruhe SC 1:2.

Paweł Wszołek zadebiutował w zespole Unionu Berlin. Były zawodnik między innymi Legii Warszawa wszedł do gry w 102. minucie spotkania z trzecioligowym Waldhof Mannheim, które stołeczna drużyna wygrała 3:1. Tymoteusz Puchacz był rezerwowym.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Do czołowej „16” rozgrywki awansowały Hertha Berlin Krzysztofa Piątka, a odpadł FC Augsburg z Rafałem Gikiewiczem w bramce i Robertem Gumnym w defensywie.

Broniąca trofeum Boerussia Dortmund we wtorek pokonała drugoligowy FC Ingolstadt 2:0.