RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Brutalnie pobili 68-latka, bo zwrócił im uwagę, że niszczą kosze na śmieci

Sprawcy pobicia zostali zatrzymani (fot. Shutterstock/DarSzach)
Sprawcy pobicia zostali zatrzymani (fot. Shutterstock/DarSzach)

68-letni mieszkaniec Wrocławia został pobity po tym, gdy zwrócił uwagę dwóm młodym mężczyznom, którzy niszczyli kosze na śmieci. Mężczyzna trafił do szpitala. Sprawcy pobicia zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty.

Mąż uprowadził żonę w bagażniku. Pomagał mu brat

Biłgorajska prokuratura zarzuca 52-letniemu Dariuszowi P. i 35-letniemu Adamowi P. bezprawne pozbawienie wolności żony starszego z nich i...

zobacz więcej

W poniedziałek dwóch młodych mężczyzn niszczyło kosze na śmieci w okolicy placu Grunwaldzkiego we Wrocławiu. Świadkiem tego zdarzenia był 68-letni mieszkaniec miasta.

– Mężczyzna zwrócił im uwagę, aby zaprzestali dewastacji, jednak wzbudziło w nich to ogromną agresję i zaatakowali go. 68-latek został przez nich pobity, a kiedy przewrócił się na ziemię, zaczęli go kopać. Świadek zdarzenia, który zauważył zajście, natychmiast podbiegł do poszkodowanego, a sprawcy pobicia uciekli – relacjonowała sierżant Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Po chwili na miejsce dojechali wezwani policjanci. Na podstawie rysopisów namierzyli dwóch młodych wrocławian, których od razu zatrzymali. Okazali się nimi 17-latek wraz ze swoim o 4 lata starszym kolegą. Pobity przez nich mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do jednego z wrocławskich szpitali.

Dziecko z trudem oddychało i zaczęło sinieć. Pomogli policjanci

Policjanci z Kożuchowa (Lubuskie) udzielili pomocy przedmedycznej nieprzytomnej dziewczynce, która traciła oddech. Na pomoc wezwali ich rodzice...

zobacz więcej

– Przez cały czas trwania czynności wobec zatrzymanych, byli oni bardzo pobudzeni i agresywni. Dodatkowo mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu. Wynik badania alkomatem 17-latka to ponad 1,6 promila, natomiast zawartość alkoholu w organizmie 21-latka to ponad 2,2 promila – dodała policjantka. Mężczyźni oprócz niszczenia koszy na śmieci, idąc ulicą kopali także przypięte do stojaka rowery.

Obaj zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty pobicia, za które grozić może im do trzech lat więzienia. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. O ich dalszych losach zadecyduje sąd.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej