Imigranci na granicy z Białorusią

Zmarł Jacek Niedźwiedzki. Były tenisista miał 70 lat

Jacek Niedźwiedzki (fot. PAP/Zbigniew Matuszewski)

W wieku 70 lat zmarł w środę Jacek Niedźwiedzki, jeden z czołowych polskich tenisistów lat 70., reprezentant kraju w Pucharze Davisa i znany trener – poinformował Polski Związek Tenisowy.

Zmarł słynny tenisista John Edward „Budge” Patty

W wieku 97 lat zmarł słynny amerykański tenisista John Edward „Budge” Patty. W 1950 roku zwyciężył w Wimbledonie oraz w Roland Garros. Był liderem...

W 1975 roku w parze z Tadeuszem Nowickim zdobył tytuł mistrza Europy w deblu, a w następnym roku razem z Wojciechem Fibakiem triumfował w turnieju ATP World Tour w Barcelonie. Miał też okazję grać z zagranicznymi partnerami, m.in. Bjoernem Borgiem, Yannickiem Noahem, Ivanem Lendlem czy Balazsem Taroczym.

W singlu jego największym osiągnięciem był finał turnieju ATP World Tour w Zurychu w 1977 roku. Zajmował wtedy najwyższą w karierze 172. pozycję w rankingu światowym.

W latach 1971–77 wystąpił w 15 meczach Pucharu Davisa.

Zdobył w sumie 10 tytułów mistrza Polski, licząc łącznie w singlu i deblu, na kortach otwartych i w hali, zanim w wieku 26 lat wyemigrował do Austrii. Od tego czasu nie startował już w kraju.

Po zakończeniu kariery pracował jako trener, z licencjami Polskiego Związku Tenisowego i Niemieckiego Związku Tenisowego. Pracował m.in. z Johanem Kriekiem i Sylvią Haniką, prowadził kobiecą reprezentację Austrii w Fed Cup, a także był trenerem kadry narodowej Bahrajnu w Pucharze Davisa.