RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Samolot do Moskwy zawrócony z powodu listu z pogróżkami

Samolot egipskich linii lotniczych lecący do Moskwy musiał zawrócić  (fot. Shutterstock/Cristi Croitoru)
Samolot egipskich linii lotniczych lecący do Moskwy musiał zawrócić (fot. Shutterstock/Cristi Croitoru)

Lecący do Moskwy samolot linii lotniczych EgyptAir po 22 minutach od startu wrócił w środę na lotnisko w Kairze; na pokładzie maszyny znaleziono list z pogróżkami – poinformował przewoźnik.

Samolot zawrócił na lotnisko, bo pasażerka zapomniała... dziecka

Samolot saudyjskich linii lotniczych lecący do Malezji chwilę po starcie musiał zawrócić na lotnisko. Jedna z pasażerek zapomniała zabrać ze sobą...

zobacz więcej

W komunikacie EgyptAir nie przekazano, kto napisał wiadomość ani jaka była jej treść. Poinformowano, że maszyna Airbus A220-300 wykonująca lot MS728 bezpiecznie wylądowała z powrotem na lotnisku w Kairze. Dodano, że podjęto „wszystkie niezbędne środki”  dotyczące tego incydentu.

Połączenia lotnicze między Kairem a Moskwą zostały zawieszone na dwa i pół roku po tym, gdy w październiku 2015 roku na półwyspie Synaj rozbił się lecący z kurortu Szarm el-Szejk rosyjski samolot. W katastrofie zginęły 224 osoby. Według rosyjskich śledczych jej przyczyną był wybuch bomby na pokładzie maszyny. Do zamachu przyznała się lokalna filia terrorystycznej organizacji Państwo Islamskie.

Loty z Rosji do kurortów na Synaju przywrócono w sierpniu br. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej