RAPORT

Wojna na Ukrainie

Mąż uprowadził żonę w bagażniku. Pomagał mu brat

Porwanie kobiety (fot. Shutterstock/DarSzach)
Porwanie kobiety (fot. Shutterstock/DarSzach)

Biłgorajska prokuratura zarzuca 52-letniemu Dariuszowi P. i 35-letniemu Adamowi P. bezprawne pozbawienie wolności żony starszego z nich i naruszenie miru domowego; 52-latek odpowie także za groźby karalne – poinformowała prokuratura.

W tym napadzie wszystko poszło nie tak. Ciągnęli ofiarę z psem za samochodem [WIDEO]

Szokujące sceny na ulicach Houston w Teksasie. Weekendowy spacer psem mógł zakończyć się tragedią dla młodej kobiety, która postanowiła wyprowadzić...

zobacz więcej

– Dariusz P. i Adam P. dostali zarzuty naruszenia miru domowego i pozbawienia wolności pokrzywdzonej, która jest żoną starszego z nich. Ponadto Dariusz P. usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych wobec małżonki – poinformowała szefowa Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju Anna Rębacz.

Prokurator poinformowała, że w poniedziałek podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury i przesłuchani. – Składali wyjaśnienia, ale ze względu na dobro prowadzonego postępowania nie ujawniamy szczegółów – powiedziała Rębacz. Prokurator dodała, że podejrzani zostali objęci dozorem policji. Ponadto nałożono na nich zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Zatrzymanie podejrzanych


Do zdarzenia doszło w sobotę w pow. biłgorajskim. Według ustaleń policji, około godz. 23 na posesję należącą do 63-latka wjechała osobowa toyota. – Z samochodu wysiadło dwóch mężczyzn, kierowca czekał w pojeździe. Dwaj bracia z pow. biłgorajskiego w wieku 52 i 35 lat wdarli się do domu mężczyzny, a następnie z terenu posesji siłą zabrali 49-letnią kobietę i odjechali – poinformowała sierż. szt. Joanna Pilarska z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Niespełna godzinę po zdarzeniu kryminalni zatrzymali młodszego z braci, a następnie starszego. – W miejscu zamieszkania mężczyzn policjanci zatrzymali starszego z nich i uwolnili kobietę. Ponadto w mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli ujawnioną broń czarnoprochową – poinformowała Pilarska. Według ustaleń funkcjonariuszy, kobieta jest żoną starszego z braci, ale nie mieszkała z nim od kilku miesięcy. – 49-latka oświadczyła policjantom, że przebywała u swojego obecnego partnera, kiedy doszło do porwania. Ponadto z jej relacji wynikało, że mężczyźni grozili jej pozbawieniem życia – poinformowała policjantka.

Po zatrzymaniu cała trójka została przebadana pod kątem obecności alkoholu w organizmie. U starszego z braci stwierdzono 1,5 promila alkoholu, u młodszego ponad 0,5 promila, a u kobiety ponad 1 promil.

Czytaj także: Spłacił dług, wystawiając zbirom biznesmena, którego opłacało się porwać

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej