RAPORT

Wojna na Ukrainie

Dziecko z trudem oddychało i zaczęło sinieć. Pomogli policjanci

Policjanci pomogli dziewczynce (fot. Policja)
Policjanci pomogli dziewczynce (fot. Policja)

Policjanci z Kożuchowa (Lubuskie) udzielili pomocy przedmedycznej nieprzytomnej dziewczynce, która traciła oddech. Na pomoc wezwali ich rodzice dziecka – poinformowała Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Dramat w lubelskim szpitalu. Sami młodzi niezaszczepieni na intensywnej terapii

Województwo lubelskie to jeden z najsilniej dotkniętych przez czwartą falę epidemii koronawirusa regionów w Polsce. Na oddziale intensywnej terapii...

zobacz więcej

Do tej sytuacji doszło w niedzielę (24 października br.) w Kożuchowie. Kiedy funkcjonariusze wyjeżdżali z tamtejszego komisariatu, do radiowozu podbiegli przerażeni rodzice ze słabnącym dzieckiem na rękach. 3-latka z trudem oddychała i zaczęła sinieć.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Sprawdzili dziewczynce tętno, udrożnili drogi oddechowe i cały czas monitorowali stan jej zdrowia.

– Skuteczne działania ratunkowe funkcjonariuszy spowodowały, że dziecko, którego stan był zagrażający jego życiu, odzyskało przytomność, ale nadal było bardzo słabe i wymagało pilnej interwencji lekarskiej – zrelacjonowała policjantka.

Po przyjeździe karetki pogotowia, medycy zabrali dziewczynkę do szpitala w Nowej Soli, gdzie dochodzi do pełni zdrowia.

– Natychmiastowa reakcja policjantów i ratowników medycznych pozwoliła na szybkie udzielenie 3-latce profesjonalnej pomocy, a tym samym być może uratowanie jej życia – dodała Sęczkowska. 

Czytaj także: Pomogli osobie z zawałem serca. Karetka nie mogła dojechać

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej