RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Nie płacili za luksusowe hotele. Wyposażenie zastawiali w lombardach

22-latek i 20-letnia kobieta są podejrzewani o wyłudzenie pobytu i atrakcji hotelowych (fot. Shutterstock/Dmitry Kalinovsky)
22-latek i 20-letnia kobieta są podejrzewani o wyłudzenie pobytu i atrakcji hotelowych (fot. Shutterstock/Dmitry Kalinovsky)

Policjanci z Zakopanego zatrzymali parę, która wyłudzała pobyty oraz usługi w luksusowych hotelach. Dodatkowo okradali hotelowe pokoje z wyposażenia, które następnie zastawiali w lombardach. Oszuści podróżowali z 2,5-letnim dzieckiem – poinformował w środę rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

50-latka oszukała 70-latkę metodą „na wnuczka”

50-latka z Mikołowa w woj. śląskim odpowie przed częstochowskim sądem za oszukanie 70-letniej mieszkanki tego miasta metodą „na wnuczka”. Oszustka,...

zobacz więcej

22-latek i 20-letnia kobieta pochodzący z woj. wielkopolskiego są podejrzewani o wyłudzenie pobytu i atrakcji hotelowych w siedmiu obiektach na terenie Zakopanego i najprawdopodobniej kilkunastu innych na terenie kraju. Wkrótce oszuści usłyszą zarzuty. Sprawa jest rozwojowa, a oszustom grozi kara do ośmiu lat więzienia.

Już w sierpniu do zakopiańskich policjantów dotarło zgłoszenie dotyczące pary, która nie zapłaciła za pobyt w luksusowych hotelach, jednocześnie okradając pokoje z wyposażenia.  

 Zobacz także ->  Gangi wciąż stawiają na tytoń. Służby przejmują coraz więcej kontrabandy 

– Łupem dwudziestolatków stały się ręczniki, radia, konsole do gier, a nawet suszarki do włosów, które jak się później okazało, zastawiali w lombardach. Zakopiańscy hotelarze zgłaszali wysokie straty związane z ich pobytem, sięgające nawet od dwóch do trzech tysięcy zł. Metoda ich działania za każdym razem była taka sama. Para przed zbliżającym się końcem pobytu „po cichu” szukała innego drogiego hotelu, po czym przeprowadzała się, korzystając dalej z wszelkich udogodnień i atrakcji w nowym miejscu – relacjonował mł. insp. Gleń.

Nauczyciel skazany za wykorzystanie seksualne 26 dziewczynek

Na pięć lat więzienia Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał 43-letniego Amerykanina oskarżonego o to, że jak lektor konwersacji z języka angielskiego w...

zobacz więcej

Zatrzymani mieli pod opieką 2,5-letnie dziecko


Para wyjechała z Zakopanego. 24 października policjanci wpadli na trop oszustów w Katowicach, gdzie oszuści zakwaterowali się w kolejnym hotelu, jednak stamtąd zdążyli uciec. Następnego dnia całkowicie zaskoczona para wpadła w ręce zakopiańskich policjantów podczas przeprowadzki do kolejnego hotelu w Częstochowie.

– Zatrzymani mieli pod opieką 2,5-letnie dziecko, które było bardzo zaniedbane - dziecko było brudne, głodne i w pieluszce niezmienianej od kilkunastu godzin, a jeden z rodziców najprawdopodobniej nietrzeźwy. Bulwersujące dla policjantów było oświadczenie jednego z rodziców, że dziecko nie mogło być głodne, bo przecież „miało słodyczy pod dostatkiem”. Konieczna była pilna interwencja sądu rodzinnego, który podjął decyzję o ustanowieniu pieczy zastępczej, przekazując maluszka już pod właściwą opiekę – wyjaśnił rzecznik policji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej