RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Hillary Clinton w Poznaniu: Musimy mieć jasność co do tego, co zamierza Putin

Hillary Clinton przebywa z wizytą w Polsce (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Hillary Clinton przebywa z wizytą w Polsce (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

– To oczywiste, że Rosja agresywnie próbuje zakłócić rządy demokratyczne, ale jednocześnie wiele krajów w Europie musi utrzymywać z nią relacje; mam nadzieję, że uniezależnią się one energetycznie od Rosji – powiedziała w środę była sekretarz stanu USA Hillary Clinton na kongresie Impact'21 w Poznaniu.

Clinton: raport Muellera wykazał, że Rosja ingerowała w wybory w USA

Raport specjalnego prokuratora Roberta Muellera wykazał, że doszło do utrudniania wymiaru sprawiedliwości oraz, że Rosja dokonywała daleko idących...

zobacz więcej

– Państwa europejskie powinny bronić swojej niezależności i demokracji, które mogą być podważane przez przekupywanie polityków czy cyberataki (...), Rosja wykorzystuje zasoby energetyczne do stosowania przymusu jak np. na Ukrainie czy na południu Europy – oceniła Clinton.

– Musimy mieć jasność co do tego, co zamierza Władimir Putin, który nie ukrywa, że dąży do podważenia demokracji i uniemożliwienia krajom Europy Wschodniej zbliżenia się do reszty Europy i USA – podkreśliła była kandydatka na urząd prezydenta USA.

Dwudniowy kongres Impact’21 na Międzynarodowych Targach Poznańskich poświęcony jest transformacji energetycznej, rozwojowi technologii cyfrowych, zrównoważonemu biznesowi, a także zdrowiu i wzmacnianiu pozycji kobiet w życiu publicznym. W dyskusjach, spotkaniach i debatach weźmie udział łącznie ok. 400 gości z Polski i zagranicy.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej