RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Areszt dla 47-latka. Przewoził nielegalnych imigrantów z Iraku

Kierowca wraz z pasażerami zostali osadzeni w policyjnych aresztach (fot. Policja)
Kierowca wraz z pasażerami zostali osadzeni w policyjnych aresztach (fot. Policja)

Do aresztu tymczasowego trafił 47-letni obywatel Ukrainy, który przewoził autem nielegalnie przebywających w Polsce czterech Irakijczyków – poinformowała w środę rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej mł.asp. Marzena Laczkowska.

SG o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Kolejne próby nielegalnego przekroczenia

Straż Graniczna poinformowała, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 313 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymano...

zobacz więcej

W niedzielę wieczorem policjanci patrolowali teren Małkini Górnej. Na ul. Szosowej zatrzymali do kontroli drogowej skodę. – Kierujący autem 47-letni obywatel Ukrainy, mieszkający na terenie województwa dolnośląskiego, przewoził autem czterech Irakijczyków w wieku 19-24 lata – przekazała rzeczniczka.

Dodała, że obywatele Iraku nie posiadali dokumentów uprawniających do pobytu na terenie Polski. Kierowca wraz z pasażerami zostali osadzeni w policyjnych aresztach w Ostrowi Mazowieckiej oraz Wyszkowie.

We wtorek policjanci przewieźli Irakijczyków do Modlina, gdzie przekazali ich funkcjonariuszom Straży Granicznej. 47-letni obywatel Ukrainy usłyszał natomiast zarzut dotyczący pomocy w organizacji nielegalnego przekroczenia granicy Polski.

W środę rano – na wniosek prokuratury – ostrowski sąd zastosował wobec 47-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej