RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ceny paliw w Europie. Gdzie jest najdrożej, a gdzie najtaniej? [MAPA]

Mapa cen paliw w Europie (fot. PAP/EPA/ANTONIO BAT)
Mapa cen paliw w Europie (fot. PAP/EPA/ANTONIO BAT)

Zbliża się okres zwiększonego popytu na paliwa, wywołanego przygotowaniami i wyjazdami na Wszystkich Świętych. Analitycy szacują, że wraz z rosnącym zapotrzebowaniem w górę pójdą też ceny paliw, które już teraz oscylują w okolicy 6 zł/litr. W Polsce nadal są to jedne z najniższych cen w Europie. Na infografice pokazano, ile kosztują litr benzyny i oleju napędowego w innych krajach Europy.

Szybują ceny paliw w Niemczech. „Dla wielu osób koszty sięgnęły limitu”

Ceny paliw w Niemczech wciąż rosną, osiągając wartości najwyższe od 2012 r. – najwyższego do tej pory pułapu. Dane opublikował w środę ADAC,...

zobacz więcej

Analitycy serwisu e-petrol podkreślili, że wysokie ceny paliw w sprzedaży hurtowej oraz niskie marże operatorów stacji powodują, że na pylonach obserwujemy coraz to wyższe ceny.

O 2 gr więcej w porównaniu do notowania z połowy października kierowcy płacili w ostatnich dniach za litr benzyny 95-oktanowej, która kosztuje przeciętnie 5,91 zł. Wzrosły też średnie ceny oleju napędowego – do 5,93 zł/litr.

Mapa cen paliw w Europie


Z danych serwisu wynika, że najwięcej za litr benzyny (w przeliczeniu na złotówki) płacą Holendrzy: 9,40 zł, a za litr oleju napędowego Norwegowie i Szwedzi – 8,96 zł. Szczegółowe dane o cenach na stacjach paliw w wybranych krajach Europy prezentuje infografika:

Źródło: PAP Infografika

Zobacz także: Czy ceny paliw zaczną spadać? Prezes Orlenu wyjaśnia

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej