RAPORT

Tusk kontra Tusk

„Uzurpacja i szantaż”. Wiceminister ostro o karach TSUE dla Polski

Wiceminister Sebastian Kaleta o decyzji TSUE (fot. PAP/Mateusz Marek)
Wiceminister Sebastian Kaleta o decyzji TSUE (fot. PAP/Mateusz Marek)

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej znów chce ukarać Polskę – tym razem karą pieniężną w wysokości miliona euro dziennie. „To kolejny etap operacji mającej oderwać od Polski wpływ na ustrój naszego państwa. To uzurpacja i szantaż” – skomentował wiceszef resortu sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Kolejna jednoosobowa decyzja TSUE: Milion euro dziennie kary dla Polski

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nałożył kolejną karę na Polskę: milion euro dziennie za to, że nie zawieszono Izby Dyscyplinarnej SN...

zobacz więcej

Polska zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie zawiesiła stosowania przepisów odnoszących się do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Chociaż premier Mateusz Morawiecki sugerował, że są takie plany, sędziowie postanowili nie czekać. W środę zapadło postanowienie o zapłacie kary w wysokości 1 mln euro dziennie.

„TSUE kompletnie lekceważy i ignoruje polską konstytucję i wyroki Trybunału Konstytucyjnego” – napisał na Twitterze Sebastian Kaleta.

Wiceminister sprawiedliwości ocenił, że unijni sędziowie działają poza kompetencjami i nadużywają instytucji kar pieniężnych oraz środków tymczasowych.

Więcej o sprawie przeczytasz  TUTAJ.

Zobacz także:   Morawiecki: To nie tylko zasada traktatów, ale też naszej konstytucji

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej