RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Trudny wywiad Kidawy-Błońskiej. „Na miłość boską! Znowu wracamy do programu?” [WIDEO]

Powrót Donalda Tuska to najlepsze, co mogło się Platformie przydarzyć – uważa Małgorzata Kidawa-Błońska. Wicemarszałek Sejmu w wywiadzie dla Radia ZET była pytana m.in. o zapowiadany hucznie „objazd po Polsce” szefa PO. Jak przyznała, dotychczas Tusk był... w pięciu miejscach. Niechętnie konfrontowała się także z pytaniami o program jej ugrupowania: „No naprawdę, na miłość boską!”, „znowu wracamy do programu” – komentowała. Chwaliła się też, że w wewnętrznych wyborach „wygrało wiele z jej koleżanek”. Dopytywana, przypomniała sobie tylko jedno nazwisko.

Dostała 30 sekund na reklamę Borysa Budki. „Ludzie się rzucili”

Małgorzata Kidawa-Błońska w radiu RMF FM chwaliła Borysa Budkę. Parlamentarzystka dostała więc 30 sekund na reklamę szefa swojej partii. Co...

zobacz więcej

W radiowym wywiadzie podsumowywano m.in. weekendowe wybory w Platformie Obywatelskiej, w których przegrali kandydaci promowani przez Donalda Tuska. Kidawę-Błońską pytano m.in. po co partii aż 10 wiceprzewodniczących.

„Mało rąk do pracy”. Tusk był... w pięciu miejscach


– Wszyscy oczekują od PO, abyśmy byli bardzo aktywni w terenie, w regionach, dlatego nawet tych 10 wiceprzewodniczących to jest za mało rąk do pracy. Musimy trafić do najmniejszych miejscowości, muszą tam jeździć politycy rozpoznawalni dla ludzi – stwierdziła wicemarszałek Sejmu.

Komentując „objazd po Polsce” Donalda Tuska przyznała, że dotąd szef PO był w pięciu miejscach. – (Do wyborów) dwa lata, przez te dwa lata odwiedzi całą Polskę. W ciągu tygodnia całej Polski nie objedzie – stwierdziła.

Co z programem Platformy?


– Kiedy pokażecie program? Taki już naprawdę – pytała prowadząca rozmowę dziennikarka.

– No nie no, naprawdę. Na miłość boską. Na miłość boską! Zobowiązuję się tutaj, że dostanie pani od nas wszystkie opracowania i programy, które są gotowe. To są programy, które są dobre na dzisiaj. Nie wiemy co się wydarzy przez najbliższe dwa lata, co PiS zrobi, więc takie programy wyborcze mogą się pojawić przed wyborami – odpowiedziała posłanka PO. W kolejnej części rozmowy pojawiło się pytanie od słuchacza, który argumentował, że Platforma nie ma żadnego programu, a jedynie „szczuje PiS-em”. – No znowu wracamy do programu – stwierdziła Kidawa-Błońska, niezadowolona z kolejnego tego typu pytania.

Jażdżewski krytykuje Tuska. Poszło o „für Deutschland”

Szef Platformy Obywatelskiej zaatakował ministrów polskiego rządu, śmiejąc się i drwiąc z ich nazwisk. „Tusk czepia się nazwisk ministrów” –...

zobacz więcej

Rozmowa dotyczyła także roli kobiet w Platformie Obywatelskiej. Wicemarszałek chwaliła się, że we władzach partii jest coraz więcej przedstawicielek płci żeńskiej, choć zwrócono jej uwagę, że jedyna kandydatka na szefa regionu, popierana przez Tuska Agnieszka Pomaska, przegrała na Pomorzu.

Kobiety w PO. „Nie mam listy”


– Na szefa regionu kandydowała rzeczywiście tylko Agnieszka Pomaska, ale już na szefowe kół czy powiatów moje koleżanki kandydowały i miały świetne rezultaty. Iza Leszczyna wygrała w Częstochowie, naprawdę wygrywały dziewczyny – zapierała się Kidawa-Błońska.

Dopytywana, gdzie te pozostałe zwycięstwa kobiet, nie umiała jednak podać przykładów.

– Iza Leszczyna w... w tych małych miejscowościach... Nie mam tutaj listy. Mogę to pani przysłać – stwierdziła.

Zobacz także: „Król Europy” ma problem z nazwiskami? Müller: Tusk zamienia się w trolla

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej