RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Król Europy” ma problem z nazwiskami? Müller: Tusk zamienia się w trolla

Czy zachowanie Donalda Tuska w przystoi osobie pretendującej do roli lidera opozycji? – pyta rzecznik rządu Piotr Müller. Polityk PiS pytany o wpis lidera PO na Twitterze, w którym ten naśmiewał się z nazwisk polskich ministrów, przyznał, że jest zaskoczony problemem byłego premiera z nazwiskami. – Nie wiem, czy podpadł mu też Chopin – zastanawiał się Müller na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia.

Jażdżewski krytykuje Tuska. Poszło o „für Deutschland”

Szef Platformy Obywatelskiej zaatakował ministrów polskiego rządu, śmiejąc się i drwiąc z ich nazwisk. „Tusk czepia się nazwisk ministrów” –...

zobacz więcej

We wtorek Donald Tusk zamieścił na Twitterze wpis mający uchodzić za żartobliwy. Odniósł się w nim do słów „für Deutschland”, które wypowiedział w nagraniu z pozdrowieniami dla uczestników zjazdu niemieckiej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU). Nagrał je po niemiecku, na tle okupowanego w czasie II wojny przez Niemców miasta Gdańsk.

Czytaj więcej: Donald Tusk o „für Deutschland”. Drwi z nazwisk polskich ministrów

Żarty „króla Europy” czy „twitterowego trolla”?


Zdaniem Piotra Müller takie zachowanie szefa PO dowodzi, że Tusk „zmienia się w twitterowego trolla”.

– Dyskryminacja europejskich nazwisk wydaje się nieco daleko idąca ze strony przewodniczącego Tuska, Donald Tusk zamienia się w twitterowego trolla – ocenił rzecznik.

Zagrożenie ze Wschodu i nowa ustawa „o obronie Ojczyzny”

Zdjęcie symbol. Tusk: Po wyborach Putin wyciągnął do mnie rękę

Mało kto pamięta, że zapewniający o swoim antyrosyjskim nastawieniu i łączący oponentów z Putinem Donald Tusk był pierwszym polskim premierem,...

zobacz więcej

– Opozycja daje się manipulować; mam nadzieję, że to manipulacja, a nie szkodliwe działanie. Jeśli ktoś wpisuje się w retorykę Kremla czy Mińska i wzbudza w opinii publicznej poczucie, że Polska powinna wpuszczać na terytorium UE niekontrolowane ruchy migracyjne, to działa na korzyść tych reżimów – ocenił Müller.

Pytany o zaprezentowaną we wtorek przez prezesa PiS i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego oraz szefa MON Mariusza Błaszczaka ustawę o obronie ojczyzny, Müller podkreślił, że jeśli chcemy pokoju, musimy mieć armię, która potencjalnie może odstraszyć agresora.

– Przepisy prawa są dosyć archaiczne, w związku z tym trzeba dostosować je do XXI wieku. Wojna cybernetyczna, rozwiązania technologiczne, za którymi prawo nie nadążało. (…) To mit, że grupką kilkudziesięciu tysięcy dobrze uzbrojonych można chronić takie duże terytorium jak Polska – zaznaczył rzecznik rządu. Zobacz także: PO o Kaczyńskim i stanie wojennym, który Tusk zaczął... od popijawy

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej