RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Le Pen: Węgry stoją na czele walki o wolność narodów

Marine Le Pen i Viktor Orban spotkali się z Budapeszcie (fot. PAP/EPA/ZOLTAN FISCHER/HUNGARIAN PRIME MINISTER'S OFFICE HANDOUT)
Marine Le Pen i Viktor Orban spotkali się z Budapeszcie (fot. PAP/EPA/ZOLTAN FISCHER/HUNGARIAN PRIME MINISTER'S OFFICE HANDOUT)

Węgry stoją na czele walki o wolność narodów – powiedziała liderka francuskiej skrajnej prawicy Marine Le Pen podczas konferencji prasowej, zorganizowanej z węgierskim premierem Viktorem Orbanem w Budapeszcie.

Orban: Bruksela traktuje nas i Polaków jak wrogów

W Budapeszcie odbyły się uroczystości w rocznicę wybuchu rewolucji węgierskiej 1956 roku. W rozpoczynającym kampanię wyborczą przemówieniu Victor...

zobacz więcej

– Węgry pod przewodnictwem Viktora Orbana stoją na czele walki o wolność narodów, tej walki tak istotnej w świecie nękanym totalitarnymi pokusami, tej walki, bez której nie ma wolności osób – powiedziała Le Pen, która zamierza wystartować w wyborach prezydenckich we Francji w kwietniu 2022 r.

Le Pen przyleciała do Budapesztu miesiąc po podróży do tego kraju prawicowego publicysty i potencjalnego kandydata w wyborach Erica Zemmoura i swojej siostrzenicy Marion Marechal Le Pen. Została oficjalnie powitana przez Orbana osobiście w jego siedzibie.

– Rozmawialiśmy o dobrych perspektywach na przyszłość. Viktor Orban pozytywnie ocenia dalszą współpracę, zwłaszcza prace nad utworzeniem dużej grupy w Parlamencie Europejskim (...), o której rozmawiamy od jakiegoś czasu również z Matteo Salvinim – oświadczyła francuska eurodeputowana.

– Nasze ugrupowanie zawsze broniło zarówno Węgier, jak i Polski na arenie międzynarodowej – podkreśliła Le Pen, wskazując, że oba kraje bronią suwerenności i wolności narodów.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Europosłanka stwierdziła również, że popiera ideę zorganizowania po wyborach we Francji referendum na temat migracji. W czasie wizyty w Budapeszcie Le Pen spotka się również z biznesmenami i przedsiębiorcami.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej