RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Pogoda w środę zachęci do spacerów [PROGNOZA]

Jaka pogoda czeka nas w środę 27.10? (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Jaka pogoda czeka nas w środę 27.10? (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

W środę aura będzie przypominała tę wtorkową – przekazała Ewa Łapińska, synoptyk IMGW-PIB. Na przeważającym obszarze kraju będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a deszcz spadnie jedynie na północy kraju.

Gdzie najcieplej, gdzie mocniej zawieje? [PROGNOZA]

Jak informuje IMGW, północna i częściowo centralna Europa jest w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Północnym Atlantykiem, w strefie frontów...

zobacz więcej

Jak informuje Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Wyspy Brytyjskie, Skandynawia, północna Polska oraz Rosja są pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się w zasięgu wyżów.

Polska jest na skraju rozległego wyżu znad środkowej Europy. Na północy kraju, z zachodu na wschód, przemieszcza się ciepły front atmosferyczny związany z niżem znad Skandynawii, za którym napływa ciepłe i suche powietrze polarne morskie. Według prognozy, pogoda w środę nie będzie się zbyt wiele różniła od wtorkowej.

Jaka temperatura?


– Spodziewamy się zachmurzenia dużego z większymi przejaśnieniami, w czasie których zza chmur wyjrzy słońce. Na północy Polski, w strefie od Kołobrzegu do Suwałk mogą zdarzyć się niewielkie opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju będzie bez opadów. Maksymalna temperatura powietrza w ciągu dnia wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podhalu, około stopni na przeważającym obszarze kraju, do 15 stopni w rejonie Szczecina i Wrocławia – powiedziała Łapińska.

Z południowego zachodu wiał będzie wiatr słaby i umiarkowany, który na zachodzie może być porywisty. Nad samym morzem w porywach może osiągać prędkość do 60 km/godz. W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Temperatura maksymalna 14 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura minimalna 7 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W czwartek w stolicy zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 16 stopni. Wiatr przeważnie słaby, południowo-zachodni i zachodni, w drugiej części dnia skręcający na południowy. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie ulegać nieznacznym wahaniom.

W czwartek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy kraju, umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 13 stopni na wschodzie do 17 stopni na Dolnym Śląsku; na Podhalu około 11 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu początkowo porywisty, przeważnie i kierunków południowych. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej