RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Tragedia na planie filmu. Prokuratura nie wyklucza zarzutów karnych

Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił kobietę (fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE)
Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił kobietę (fot. PAP/EPA/JUSTIN LANE)

Prokuratura hrabstwa Santa Fe w stanie Nowy Meksyk w USA nie wyklucza postawienia zarzutów karnych w śledztwie dotyczącym śmiertelnego wypadku z udziałem Aleca Baldwina na planie filmu „Rust” - podał dziennik „New York Times”.

Alec Baldwin postrzelił dwie osoby, jedną śmiertelnie. Aktor wydał oświadczenie

Hollywoodzki gwiazdor, który postrzelił podczas zdjęć filmowych dwie osoby, w tym jedną śmiertelnie, po raz pierwszy odniósł się do wypadku. Na...

zobacz więcej

– Niczego nie wykluczamy. W tym momencie wszystkie opcje, w tym zarzuty karne, są na stole – powiedziała w rozmowie z gazetą prokurator okręgowa Mary Carmack-Altwies.

Wyjaśniła, że śledztwo skupia się na aspekcie balistycznym tragicznego wydarzenia. Śledczy próbują ustalić, jaki rodzaj pocisku był w broni, która zabiła autorkę zdjęć Halynę Hutchins, i kto umieścił amunicję w pistolecie.

trzy rewolwery, łuski i amunicja zabezpieczone


– Na planie filmu była ogromna liczba ku. Musimy się dowiedzieć, jakie to pociski – dodała Carmack-Altwies. Dziennik przypomina, że śledczy podczas wykonywania nakazu przeszukania na miejscu wydarzenia zabezpieczyli trzy rewolwery, zużyte łuski i amunicję – w pudełkach, luzem i w saszetce.

Carmack-Altwies nie zgodziła się także z używaniem określenia „rekwizyt” w stosunku do broni palnej, używanej na planie filmu. Zwróciła uwagę, że terminologia stosowana w niektórych dokumentach sądowych, związanych ze sprawą, może dawać mylące wrażenie, że była to broń nieprawdziwa. – To była prawdziwa broń z minionych czasów – powiedziała, nie wymieniając konkretnie, jakiego rodzaju broni palnej użyto.

Prokurator zdradziła, że policjanci wciąż przesłuchują ludzi, którzy byli na planie. – Prawdopodobnie będziemy potrzebować tygodni, jeśli nie miesięcy dalszych zeznań, które są nam potrzebne, aby dojść do punktu końcowego – przyznała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej