RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Bojownicy Państwa Islamskiego zaatakowali wioskę. Jest wiele ofiar

Irackie służby zwalczają islamistów (fot. PAP/EPA/AHMED JALIL)
Irackie służby zwalczają islamistów (fot. PAP/EPA/AHMED JALIL)

11 osób zginęło, a 15 zostało rannych w ataku bojowników Państwa Islamskiego na iracką wioskę Al-Raszad w prowincji Dijala – poinformowały miejscowe służby bezpieczeństwa.

Krwawa strzelanina w centrum handlowym. Są ofiary śmiertelne

W centrum handlowym w Boise, stolicy stanu Idaho, doszło do strzelaniny, w rezultacie której 2 osoby poniosły śmierć a 4 – w tym funkcjonariusz...

zobacz więcej

Mieszkańcy wioski pochodzą głównie z plemienia Bani Tamim, do którego należy gubernator prowincji – podały lokalne źródła.

Według irackiej policji napastnicy wjechali do wioski kilkoma samochodami i strzelali do ludzi z pistoletów półautomatycznych.

W 2017 r. Państwo Islamskie zostało oficjalnie pokonane w Iraku przez siły rządowe i wspierającą je międzynarodową koalicję dowodzoną przez USA. Jednak w pustynnych i górskich regionach kraju wciąż działają komórki tej organizacji, które walczą z siłami rządowymi.

Trzy tygodnie temu premier Iraku Mustafa al-Kadhimi poinformował, że Iracki wywiad schwytał Sami Jasimiego, wysokiego rangą członka Państwa Islamskiego, skarbnika i zastępcę zabitego przywódcy tej organizacji Abu Bakra al-Bagdadiego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej