RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Artur „Waluś” Walczak w stanie krytycznym. Jest decyzja prokuratury ws. gali Punch Down

Artur „Waluś” Walczak czekający na pomoc medyków (fot. yt/chłopak z kamerą)
Artur „Waluś” Walczak czekający na pomoc medyków (fot. yt/chłopak z kamerą)

Znany strongman Artur „Waluś” Walczak nadal walczy o życie po ubiegłotygodniowej walce na gali Punch Down 5. Znokautowany uderzeniem „z liścia” zawodnik znajduje się w szpitalu. Jak informuje prokuratura, jest w stanie krytycznym. Śledczy z Wrocławia rozpoczęli dochodzenie w sprawie narażenia na utratę życia lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podczas gali Punch Down 5.

Fury nokautuje Wildera i broni tytuł mistrza świata WBC. Zobacz powtórkę [WIDEO]

Brytyjczyk Tyson Fury (31-0-1, 22 KO) wygrał przez nokaut w 11. rundzie z Amerykaninem Deontayem Wilderem (42-2-1, 41 KO) i obronił tytuł mistrza...

zobacz więcej

Rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Małgorzata Dziewońska poinformowała we wtorek na konferencji prasowej, że Prokuratura Rejonowa Stare Miasto we Wrocławiu na podstawie doniesień medialnych wszczęło dochodzenie w tej sprawie.

Punch down – czyli policzkowanie


W miniony piątek w klubie P1 we Wrocławiu odbyło się wydarzenie określane nazwą punch down, czyli policzkowanie – które polega na zadawaniu ciosów otwartą ręką w twarz.

– Prokuratura z urzędu poleciła przeprowadzenie czynności sprawdzających komisariatowi policji Wrocław Stare Miasto. We wtorek wszczęła dochodzenie o czyn z art. 160 paragraf 1 Kodeksu karnego. Sprawa dotyczy wydarzenia tzw. punch down, policzkowania clap fighting. Jeden z jej uczestników Artur „Waluś” Walczak został znokautowany, znajduje się w szpitalu. Jego stan jest krytyczny – powiedziała prok. Dziewońska.

Prokuratura przesłucha organizatorów gali


Dodała, że dochodzenie ma wyjaśnić m.in. jak zostało przygotowane i zabezpieczone to wydarzenie pod względem medycznym. Zostaną przesłuchani organizatorzy i uczestnicy.

Dochodzenie toczy się w kierunku narażenia osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub odniesienia ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zobacz także: Albańczycy rzucali butelkami, FIFA ukarała Polaków

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej