RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Debiut autobusów wodorowych i elektrycznych w Kielcach

Debiut autobusu elektrycznego Urbino 9 LE electric na targach w Kielcach (fot. Materiały prasowe)
Debiut autobusu elektrycznego Urbino 9 LE electric na targach w Kielcach (fot. Materiały prasowe)

Trzy premiery od marki Solaris Bus&Coach, prezentacja najnowszego wodorowego autobusu firmy Autosan i elektrycznego pojazdu od ARP e-Vehicles będą miały miejsce podczas targów Transexpo w Kielcach od środy do piątku.

Agrotech w Kielcach. Targi z nowoczesną technologią dla rolników

Do Kielc wróciły Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech. Tym razem z powodu pandemii COVID-19 wystawę maszyn i innowacyjne rozwiązania...

zobacz więcej

Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego Transexpo wracają do Kielc po rocznej przerwie. Jubileuszowa 15. edycja wydarzenia miała się odbyć w październiku 2020 roku, jednak w związku z pandemią była kilkukrotnie przekładana.

Jak przekazała Urszula Kołodziejczyk z Targów Kielce, podczas trzydniowego wydarzenia, zaprezentowane zostaną m.in. pojazdy Solaris w tym nowość z 2021 roku – autobus elektryczny Urbino 9 LE electric. – Przypomnijmy, że 30 września zadebiutował on on-line, a teraz będziemy świętowali jego targowy debiut – przekazała Kołodziejczyk.

Ponadto spółka zaprezentuje pojazdy Urbino 12 hydrogen oraz Urbino 15 LE electric, który swoją premierę online miał w ubiegłym roku, a teraz na targach branżowych zostanie pokazany po raz pierwszy.  

Macron na targach kuchni francuskiej. Ktoś rzucił w niego jajkiem [WIDEO]

Prezydent Francji Emmanuel Macron został obrzucony jajkiem podczas wizyty w Lyonie. Uczestniczył on w poniedziałek w międzynarodowych targach Sirha...

zobacz więcej

W środę w Kielcach swoją targową premierę będzie miał również wodorowy Autosan SANCITY 12LFH. To niskopodłogowy autobus o długości 12 metrów. Zaprojektowany został na bazie autobusu z napędem elektrycznym. W pojeździe zamontowany został silnik elektryczny wraz z modułem zasilania z ogniwem paliwowym. Magazyn energii stanowią baterie litowo-tytanowe oraz zbiorniki wodoru.

Kolejnym polskim pojazdem prezentowanym podczas targów będzie autobus Pilea, wyprodukowany przez ARP e-Vehicles. Jak podkreśla producent to pierwszy polski autobus od samego początku zaprojektowany jako pojazd elektryczny, wykonany w ponad 60 proc. z polskich komponentów.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Z kolei MAN przedstawi ofertę pojazdów elektrycznych wśród nich m.in. MAN Lion's City E, produkowany w fabryce w Starachowicach.

Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego Transexpo odbędą się od 27 do 29 października.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej