RAPORT

Wojna na Ukrainie

Konkurs Chopinowski przyciągnął przed telewizory miliony widzów TVP

Kanadyjski pianista J J Jun Li Bui podczas koncertu w ramach finału Konkursu Chopinowskiego w sali koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie (fot. PAP/W.Olkuśnik)
Kanadyjski pianista J J Jun Li Bui podczas koncertu w ramach finału Konkursu Chopinowskiego w sali koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie (fot. PAP/W.Olkuśnik)

Prawie 1,8 mln widzów oglądało w momencie największej oglądalności Koncert Laureatów XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w TVP1, TVP Kultura i TVP Polonia. Galę wręczenia nagród w piku obejrzało prawie 1,4 mln widzów łącznie na trzech antenach. Miesięczne udziały TVP Kultura w październiku wzrosły o 96,4 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym i wynoszą obecnie 0,55 procent. To rekord od sierpnia 2014 r.

Gala Konkursu Chopinowskiego. „Zapisał się platynowymi zgłoskami w historii muzyki” [WIDEO]

18. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina zapisał się złotymi, a być może platynowymi zgłoskami w historii Polski, ale też w...

zobacz więcej

Gala wręczenia nagród oraz Koncert Laureatów Konkursu Chopinowskiego, które zwieńczyły jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie, zgromadziły milionową widownię – średnio transmisję w TVP1, TVP Kultura oraz TVP Polonia oglądało 1,1 mln widzów (Model Oglądalności Rzeczywistej) oraz 700 tys. widzów (Nielsen Audience Measurement).

Również według NAM widownia konkursu w TVP Kultura rosła wraz z kolejnymi etapami. Najwyższą oglądalność – średnio 168 tys. widzów, a w piku 330 tys. widzów – antena odnotowała podczas ostatniego etapu, w dniach 18 do 21 października. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też transmisja w kanale streamingowym TVP Kultura 2, gdzie konkurs oglądało ponad 90 tys. osób (dane Gemius Prism, za okres 2-21 października).

Anteny Telewizji Polskiej, w tym głównie TVP Kultura, wyemitowały łącznie 147 godzin przesłuchań, koncertów i komentarzy z udziałem ekspertów muzyki Fryderyka Chopina. Produkowane przez Centrum Kultury i Historii TVP transmisje zarówno z przesłuchań, jak i ze studia konkursowego były dostępne w TVP Kultura i TVP Kultura 2 w jakości HD z dźwiękiem stereo. Dodatkowo TVP Kultura na multipleksie testowym Telewizji Polskiej w standardzie DVB-T2/HEVC nadawała transmisje w najwyższej jakości dźwięku Dolby Atmos 5.1.4, kodowanego przy użyciu systemu Dolby AC-4 (Next Generation Audio). Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej