RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Chiny: Zamordował siedem osób. Uciekł skacząc z mostu

Policja wciąż poszukuje mężczyzny podejrzanego o zamordowanie siedmiu osób. (fot. PAP/EPA/ALEX PLAVEVSKI, zdjęcie ilustracyjne)
Policja wciąż poszukuje mężczyzny podejrzanego o zamordowanie siedmiu osób. (fot. PAP/EPA/ALEX PLAVEVSKI, zdjęcie ilustracyjne)

Policja w Wuhanie w Chinach poszukuje mężczyzny podejrzanego o zamordowanie siedmiu osób. 39-latek miał zabić nożem pięcioosobową rodzinę i dwójkę przypadkowych ludzi podczas ucieczki.

Eksplozja w uniwersyteckim laboratorium. Dwie osoby zginęły, wiele rannych [WIDEO]

Dwie osoby zginęły, a co najmniej dziewięć zostało rannych w wyniku eksplozji, do której doszło w laboratorium na Uniwersytecie Lotnictwa i...

zobacz więcej

Z relacji służb bezpieczeństwa wynika, że podejrzany podczas ucieczki dotarł do mostu na rzece Jangcy, z którego osaczony przez policję zdecydował się skoczyć do wody. Jangcy jest najdłuższą rzeką w Chinach i w Azji, a w miejscu, gdzie podejrzany skoczył z mostu, jest ona wyjątkowo szeroka.

– Policja obecnie robi wszystko, by go znaleźć – podały służby w komunikacie.

To samo źródło przekazało, że do morderstwa doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek około 1.00 w nocy we wsi Xiaosi, w okręgu administracyjnym miasta Wuhan.

Według lokalnych mediów, na które powołuje się agencja AP, na miejscu morderstwa znaleziono ciała lokalnego sekretarza Komunistycznej Partii Chin o nazwisku Zhang, jego żony, synowej i jednego z wnuków. Drugie z dzieci znalezione na miejscu zdarzenia wciąż oddychało. Nie udało się go jednak uratować.

Pozostałe dwie ofiary śmiertelne to przypadkowy przechodzień i kierowca samochodu, którego poszukiwany miał zabić, bo skradzionym autem chciał uciec z miejsca zdarzenia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej