RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Handel certyfikatami covidowymi. Niedzielski: Są wnioski do prokuratury

Zjawisko handlu certyfikatami covidowymi  jest przedmiotem zainteresowania resortu zdrowia (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)
Zjawisko handlu certyfikatami covidowymi jest przedmiotem zainteresowania resortu zdrowia (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Razem z Ministerstwem Cyfryzacji, policją i innymi służbami operacyjnymi udało nam się namierzyć osoby, które rzeczywiście dopuszczały się handlu certyfikatami covidowymi. Są już wnioski do prokuratury – powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dramat w lubelskim szpitalu. Sami młodzi niezaszczepieni na intensywnej terapii

Województwo lubelskie to jeden z najsilniej dotkniętych przez czwartą falę epidemii koronawirusa regionów w Polsce. Na oddziale intensywnej terapii...

zobacz więcej

W czasie wtorkowej konferencji prasowej szef resortu zdrowia pytany był o działania organów ścigania wobec zachowań środowisk antyszczepionkowych, w tym m.in. przypadku podpalenia punktu szczepień w Zamościu czy zakupu w internecie certyfikatów covidowych.

Niedzielski powiedział, że zjawisko handlu certyfikatami covidowymi jest przedmiotem zainteresowania jego resortu.

– W tej chwili razem z Ministerstwem Cyfryzacji, policją i innymi służbami operacyjnymi udało nam się namierzyć osoby, które rzeczywiście dopuszczały się takiego handlu. To będzie karane z całą surowością. Są wnioski do prokuratury, do policji – poinformował szef MZ.

Zobacz także -> Niedzielski: w Zamościu doszło do aktu terroru

Przyznał, że nie została znaleziona osoba, która dopuściła się podpalenia punktu szczepień w Zamościu. Ocenił, że karanie tego typu zachowań powinno być "przedmiotem surowej polityki państwa". – Tylko taką politykę w tym zakresie sobie wyobrażam – oświadczył.

Minister ocenił również, że środowisko antyszczepionkowców grupuje osoby o skrajnie nacjonalistycznych poglądach, których działania są częściowo finansowane spoza granic Polski. W opinii Niedzielskiego przypadki takie jak w Zamościu są elementem świadomej polityki. – Niestety, ta polityka dość skutecznie dzieli Polaków – stwierdził.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej