RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Prezydent dokonał rekonstrukcji rządu. Nowi ministrowie zaprzysiężeni

Prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie rządu i wręczył nominacje nowym ministrom. – Pałac Prezydencki jest dla państwa otwarty; staram się, żeby współpraca z rządem układała się jak najlepiej, żebyśmy działali wspólnie – mówił do członków Rady Ministrów.

Efekt Tuska: lider PO liderem rankingu nieufności

Donald Tusk budzi wśród Polaków największą nieufność – wynika z najnowszego sondażu CBOS. Duża grupa wyborców nie ufa też Jarosławowi Kaczyńskiemu,...

zobacz więcej

Zmiany przeprowadzono na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego, który o rekonstrukcji i nowych nazwiskach w rządzie mówił we wtorek na konferencji prasowej.

Zmiany w rządzie. Są nowe nazwiska


Z funkcji ministra rolnictwa i rozwoju wsi odwołany został Grzegorz Puda; na ten urząd prezydent powołał Henryka Kowalczyka, który został też wicepremierem.

Puda został powołany na stanowisko szefa resortu funduszy i polityki regionalnej. W związku z tym prezydent odwołał Tadeusza Kościńskiego z funkcji ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej i powołał go na stanowisko ministra finansów.

Na szefa nowego Ministerstwa Sportu i Turystyki powołany został Kamil Bortniczuk. W związku z wyodrębnieniem tego resortu prezydent odwołał wicepremiera Piotra Glińskiego z funkcji ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu oraz powołał go na stanowisko ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Z funkcji ministra klimatu i środowiska odwołany został Michał Kurtyka, a powołana na to stanowisko została Anna Moskwa.

Prezydent powołał ponadto Piotra Nowaka na stanowisko ministra rozwoju i technologii. Dotychczas tę funkcję pełnił premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz także: Dziennikarka „Newsweeka” analizuje, jak pokonać PiS. „Łączymy się z panią w mękach”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej