RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Nabór do Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ostatni w tym roku

Rozpoczął się ostatni w tym roku nabór do podkarpackich terytorialsów (fot. Wojska Obrony Terytorialnej)
Rozpoczął się ostatni w tym roku nabór do podkarpackich terytorialsów (fot. Wojska Obrony Terytorialnej)

Ruszył ostatni w tym roku nabór do służby w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Chętni już mogą zgłaszać się do rekruterów lub właściwych terytorialnie Wojskowych Komend Uzupełnień – poinformował PAP we wtorek rzecznik brygady kpt. Witold Sura.

Ustawa o obronie ojczyzny. „Nie przywracamy obowiązkowej służby wojskowej”

Ustawa o obronie ojczyzny jest dostosowaniem do obecnej sytuacji międzynarodowej i potrzeb obronnych – powiedział na konferencji prasowej...

zobacz więcej

Wojskowy dodał, że szkolenie podstawowe rozpocznie się 20 listopada br.

Jak wyjaśnił, ostatnie powołanie w tym roku „ukierunkowane jest na wszystkie bataliony lekkiej piechoty”. – Dla kandydatów czasu na zgłoszenie jest już niewiele, dlatego warto wykonać ten pierwszy krok jak najszybciej – zachęca rzecznik podkarpackich terytorialsów.

Ochotnicy przed rozpoczęciem szkolenia mogą udać się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień w celu złożenia wniosku o powołanie do służby lub nawiązać kontakt z rekruterem ze swojego powiatu. Jak podał kpt. Sura, kontakt do wybranego rekrutera można odszukać pod adresem: www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej wspiera służby w walce z żywiołem 

Intensywne opady deszczu spowodowały, że systematycznie podnoszą się poziomy rzek na Podkarpaciu. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak na...

zobacz więcej

Szkolenie podstawowe potrwa 16 dni


Szkolenie podstawowe, które potrwa 16 dni rozpocznie się 20 listopada br. i będzie przeznaczone dla tych, którzy do tej pory nie mieli styczności z wojskiem. – Szkolenie będzie prowadzone dwoma sposobami, systemem ciągłym, jak również weekendowym – osiem spotkań po dwa dni. W tym samym dniu ośmiodniowe szkolenie wyrównawcze rozpoczną też żołnierze rezerwy – zaznaczył kpt. Sura.

O powołanie do Wojska Polskiego może ubiegać się osoba, która m.in. ukończyła 18 lat, posiada obywatelstwo polskie i nie była karana za przestępstwa umyślne.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego „Pługa” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi sześć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu, Sanoku oraz w Przemyślu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej