RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Cash otrzymał polskie obywatelstwo. Dziękuje prezydentowi i prezesowi PZPN

Matty  Cash we wtorek otrzymał polskie obywatelstwo (fot. James Williamson - AMA/Getty Images)
Matty Cash we wtorek otrzymał polskie obywatelstwo (fot. James Williamson - AMA/Getty Images)

Piłkarz Aston Villi Matty Cash nie krył radości z podpisania przez wojewodę mazowieckiego Konstantego Radziwiłła aktu uznania jego polskiego obywatelstwa. „Już nie mogę doczekać się, kiedy założę koszulkę z orłem na piersi” – napisał na Twitterze 24-letni sportowiec.

We wtorkowej uroczystości wzięli udział prezydent Andrzeja Duda i prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza.

„W piątek rozmowa z Prezesem PZPN Cezarym Kuleszą, a dziś decyzja o uznaniu obywatelstwa Matty'ego Casha. Gratuluję i życzę powodzenia na boisku!” – napisał Duda.

Podziękowania dla prezydenta oraz prezesa PZPN


Urodzony w Slough pod Londynem piłkarz polskiego pochodzenia zamieścił dwa osobne wpisy po polsku, skierowane do prezydenta oraz prezesa PZPN.

Ponad 9 milionów widzów oglądało mecz Polaków z Albanią

Mecz eliminacji mistrzostw świata Albania-Polska ściągnął przed telewizory prawdziwą rzeszę fanów. Jak poinformował na Twitterze prezes TVP Jacek...

zobacz więcej

„Dziękuję, Panie Prezydencie. To zaszczyt i niezwykle ważna chwila dla mnie i mojej rodziny. Na boisku dam z siebie wszystko. Do boju, Polsko!” – napisał w pierwszym, a w drugim dodał: „Dziękuję, Panie Prezesie, za okazaną pomoc. Już nie mogę doczekać się, kiedy założę koszulkę z orłem na piersi”.

Cash to boczny obrońca mogący występować również jako skrzydłowy. Do 2020 roku grał w Nottingham Forest, skąd przeszedł do Aston Villi. W piątek wieczorem selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa obserwował jego występ na stadionie Arsenalu Londyn. Ekipa z Birmingham przegrała 1:3.

Portugalski szkoleniowiec nie ukrywał, że zależy mu na pozyskaniu Casha do kadry. Być może piłkarz będzie już do jego dyspozycji na listopadowe mecze eliminacji mistrzostw świata 2022 z Andorą i Węgrami.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej