RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Efekt Tuska: lider PO liderem rankingu nieufności

Ranking zaufania do polityków (fot  PAP/EPA, PAP/W.Olkuśnik/T.Gzell)
Ranking zaufania do polityków (fot PAP/EPA, PAP/W.Olkuśnik/T.Gzell)

Donald Tusk budzi wśród Polaków największą nieufność – wynika z najnowszego sondażu CBOS. Duża grupa wyborców nie ufa też Jarosławowi Kaczyńskiemu, ale z kolei liczba osób darzących prezesa PiS zaufaniem jest znacznie większa niż liczba ufających szefowi PO. A kto z czołowych polityków w kraju wzbudza u ankietowanych największe zaufanie?

Polacy masowo wracają do kraju. Ekspert zwraca uwagę na zmianę trendu

O 176 tys. spadła w zeszłym roku liczba Polaków przebywających czasowo za granicą – szacuje Główny Urząd Statystyczny. Najwięcej powrotów to te z...

zobacz więcej

Sondaż przeprowadzony w dniach 6-14 października wskazuje, że najwięcej Polaków ufa Andrzejowi Dudzie (51 proc.). Za prezydentem uplasował się premier Mateusz Morawiecki (44 proc.), a na podium znalazł się jeszcze lider Polski 2050 Szymon Hołownia (40 proc.).

Co ciekawe, już czwarte miejsce w tym zestawieniu zajął prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jak czytamy, w sondażu zaufanie do szefa partii rządzącej zadeklarowało 35 proc. badanych.

Zobacz także ->  Sondażowa tragedia Tuska? Politolog: Straszenie PiS-em ma sens

Lider Platformy zajął trzynaste miejsce. Donalda Tuska, który otrzymał 26 proc. wskazań, wyprzedzili m.in. Mariusz Błaszczak, Rafał Trzaskowski, Władysław Kosiniak–Kamysz czy Paweł Kukiz.

W sondażu Donald Tusk jest z kolei liderem pod względem wyrażanej przez Polaków nieufności. Brak zaufania do szefa Platformy wyraziło 53 proc. ankietowanych. Z zestawienia wynika również, że krzywa nieufności rośnie w przypadku b. premiera od 6 miesięcy.

Spadła natomiast liczba tych, którzy nie ufają liderowi PiS. W tej chwili w sondażu nieufność wobec Jarosława Kaczyńskiego deklaruje co drugi Polak.

Zobacz także ->  Sondaż. UE powinna wypłacić pieniądze Polsce? Zaskakujące, jak odpowiedzieli wyborcy PO

Zobacz sondaż

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej