RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wyrzucił psa z auta i chciał odjechać. Został przyłapany na gorącym uczynku

Wyrzucił psa z auta (fot. Policja)
Wyrzucił psa z auta (fot. Policja)

Pińczowscy policjanci zatrzymali 61-letniego mężczyznę, który na ich oczach wyrzucił z samochodu swojego psa, a następnie zaczął odjeżdżać. Mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia - poinformowała świętokrzyska policja.

15-latek wepchnął Polaka pod tramwaj. W więzieniu spędzi najwyżej rok

15-latek, który wepchnął w ubiegłym tygodniu pod nadjeżdżający tramwaj 39-letniego Polaka, może trafić do więzienia jedynie na rok, gdyż...

zobacz więcej

Jak przekazał asp. szt. Damian Stefaniec, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie, do zdarzenia doszło w kompleksie leśnym w gminie Działoszyce. Mundurowi zauważyli przed sobą zaparkowanego na poboczu opla, przy którym stał mężczyzna.

– W pewnym momencie mężczyzna otworzył klapę bagażnika i wypuścił z niego psa. Następnie wsiadł do auta i próbował odjechać, pozostawiając zwierzę na pastwę losu – przekazał funkcjonariusz.

Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. – Mężczyzna początkowo zaprzeczył, że wypuszczony pies stanowił jego własność. Musiał jednak zmienić swoją wersję, gdy po wyjściu z auta pies natychmiast podbiegł do niego – dodał asp. szt. Stefaniec.

W bagażniku policjanci znaleźli też sznur oraz psie odchody. 61-latek przyznał, że dwuletni kundelek „w typie foksteriera” stanowi jego własność; nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. W końcu oświadczył, że wypuścił psa, aby ten załatwił swoje potrzeby, a on sam wcale nie miał zamiaru odjeżdżać.

– Całkiem inną sytuację zaobserwowali jednak stróże prawa, którym trudno było uwierzyć w te tłumaczenia; pies został zabrany do schroniska – zaznaczył.

Funkcjonariusz zwrócił uwagę, że takie działanie jest traktowane jako forma znęcania się nad zwierzęciem, co jest surowo zabronione zapisami w ustawie o ochronie zwierząt. Mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Degenerat uderzał psem o metalowy kosz, potem go wyrzucił. Grozi mu pięć lat

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej