RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Rekonstrukcja rządu. Kowalczyk będzie wicepremierem i ministrem rolnictwa

Henryk Kowalczyk (fot. PAP/Leszek Szymański)
Henryk Kowalczyk (fot. PAP/Leszek Szymański)

Dziś dojdzie do rekonstrukcji rządu, której dokona prezydent Andrzej Duda. Zmiany obejmą kilka resortów: rolnictwa, sportu, rozwoju i klimatu.

MON: Kaczyński i Błaszczak przedstawią założenia nowej ustawy dotyczącej obrony kraju

We wtorek w Warszawie wicepremier Jarosław Kaczyński, przewodniczący Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych oraz...

zobacz więcej

We wtorek o godz. 17 prezydent Andrzej Duda dokona zmian w składzie rządu. Rekonstrukcja była zapowiadana od czasu opuszczenia koalicji rządzącej przez Porozumienia Jarosława Gowina.

Według nieoficjalnych informacji zmiany w rządzie mają objąć m.in. ministerstwa: klimatu i środowiska oraz rolnictwa i rozwoju wsi.

Pierwszym z tych resortów za Michała Kurtykę (ogłosił dziś, że to jego ostatni dzień w resorcie) ma pokierować była wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Anna Moskwa, a drugim – obecny szef sejmowej Komisji Finansów Publicznych Henryk Kowalczyk, zastępując Grzegorza Pudę (Puda już oddał się do dyspozycji premiera).

Henryk Kowalczyk obejmując tekę ministra rolnictwa ma też zostać wicepremierem.

Poseł Kamil Bortniczuk (kiedyś Porozumienie Jarosława Gowina, teraz – Partia Republikańska Adama Bielana) zostanie ministrem sportu. Resort ten ma zostać na powrót wyodrębniony z obecnego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Z kolei nowym ministrem rozwoju ma zostać Piotr Nowak.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej