RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Zwłoki migranta w Bugu: są wstępne wyniki sekcji

Ciało 19-letniego Syryjczyka wydobyli z Bugu nurkowie (fot. PAP/Marcin Bielecki, zdjęcie ilustracyjne)
Ciało 19-letniego Syryjczyka wydobyli z Bugu nurkowie (fot. PAP/Marcin Bielecki, zdjęcie ilustracyjne)

Zakończono sekcję zwłok 19-letniego obywatela Syrii, którego ciało wyłowiono w środę z Bugu w pobliżu miejscowości Woroblin na Lubelszczyźnie. Przyczyną zgonu było utonięcie.

Wyższe kary za nielegalne przekroczenie granicy. Nowe przepisy weszły w życie

Weszła w życie nowelizacja wprowadzająca przepisy, zgodnie z którymi cudzoziemiec zatrzymany niezwłocznie po nielegalnym przekroczeniu granicy...

zobacz więcej

We wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka poinformowała o wstępnych wynikach sekcji zwłok 19-letniego obywatela Syrii, którego ciało w środę wydobyli z Bugu nurkowie.

– Lekarz wstępnie ocenił, że mężczyzna utonął, natomiast pisemnej opinii jeszcze nie mamy. Trwają w tej sprawie czynności – poinformowała Kępka. Dodała, że sekcja odbyła się w piątek. Postępowanie prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

We wtorek 19 października Strażnicy Graniczni ujawnili w pobliżu miejscowości Woroblin (pow. bialski) 22-letniego Syryjczyka, który nielegalnie przekroczył granicę z Białorusi do Polski przez Bug. Według relacji 22-latka, razem z drugim młodym mężczyzną został skierowany przez białoruskie służby na ponton, żeby przemieścić się na drugi brzeg rzeki.

Poszukiwania młodego mężczyzny w Bugu rozpoczęła wodno–nurkowa grupa poszukiwawcza. Nurkowie odnaleźli ciało w środę. Jak informował rzecznik KWP w Lublinie kom. Andrzej Fijołek, tożsamość 19-letniego Syryjczyka została potwierdzona „ponad wszelką wątpliwość”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej