RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Śmierć na planie: produkcja filmu z Alekiem Baldwinem wstrzymana

Śmiertelny wypadek podczas kręcenia filmu (fot.  Mostafa Bassim Adly/Anadolu Agency via Getty Images)
Śmiertelny wypadek podczas kręcenia filmu (fot. Mostafa Bassim Adly/Anadolu Agency via Getty Images)

Kręcenie filmu „Rust” z Alekiem Baldwinem zostało oficjalnie wstrzymane po śmiertelnym wypadku na planie - poinformowała agencja AP. Producent westernu tłumaczył, że nie jest to koniec prac nad filmem, ale raczej pauza w procesie jego produkcji - dodała agencja.

Alec Baldwin wycofuje się z pracy i życia publicznego

Po tragicznym zdarzeniu na planie filmu „Rust”, do którego doszło w ubiegły czwartek, Alec Baldwin postanowił odwołać swoje najbliższe projekty...

zobacz więcej

Do tragedii doszło w czwartek na farmie Bonanza Creek Ranch koło miasta Santa Fe w stanie Nowy Meksyk w trakcie kręcenia filmu „Rust”. Kiedy broń w ręku Baldwina wypaliła, zginęła autorka zdjęć do filmu Halyna Hutchins, a ranny został reżyser Joel Souza.

Producenci filmu poinformowali w e-mailu do całej ekipy filmowej, że prace nad nim zostały zawieszone przynajmniej na czas policyjnego śledztwa.

„Choć łamie nam to serca i ciężko cokolwiek przewidzieć, teraz, w tym momencie robimy pauzę, a nie kończymy (produkcji)” – napisali.

Kierownictwo filmu przekazało, że ekipa filmowa współpracuje ze służbami, a także sama prowadzi przegląd bezpieczeństwa na planie. Producenci oświadczyli, że służą członkom ekipy wsparciem w żałobie.

Urodzony w 1958 r. Baldwin to jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów amerykańskich. Grał w takich filmach jak „Poślubiona mafii”, „Polowanie na Czerwony Październik”, "Zawód pan młody", „Ucieczka gangstera” czy „Notting Hill”. Był zagorzałym krytykiem poprzedniego prezydenta USA Donalda Trumpa, którego parodiował w programie rozrywkowym NBC „Saturday Night Live”, za co w 2017 r. otrzymał nagrodę Emmy.

  Czytaj także: Alec Baldwin przypadkowo zastrzelił operatorkę. Dramat na planie filmu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej