RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Kilkudziesięciu migrantów z zarzutami. Wiozła ich Polka

42 obcokrajowców zatrzymanych pod Toruniem  (fot. Shutterstock/DarSzach)
42 obcokrajowców zatrzymanych pod Toruniem (fot. Shutterstock/DarSzach)

42 obcokrajowców zatrzymanych pod Toruniem usłyszało zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy i zostało przekazanych Straży Granicznej — poinformowała rzeczniczka prasowa toruńskiej policji podinsp. Wioletta Dąbrowska. To głównie Irakijczycy, których w busie przewoziła 38-letnia Polka.

Kwaśniewska i Komorowska o imigrantach i propagandzie. Poboży: Będą to pokazywać w białoruskiej telewizji

Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska na antenie TVN24 opowiedziała o swojej wizycie na granicy. – Oni są zaskoczeni, że lądują w Mińsku, a tam nie...

zobacz więcej

W niedzielę po południu policja zatrzymała na trasie S10 w Lubiczu Dolnym k. Torunia (Kujawsko-Pomorskie) samochód dostawczy. W jego części ładunkowej podróżowało 42 obcokrajowców - 31 mężczyzn, sześć kobiet i pięcioro dzieci.

Autem kierowała Polka, która jest podejrzana m.in. organizowanie innym osobom przekraczania wbrew przepisom granicy RP. Odpowie także za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. W tej sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo.

- Ze wszystkimi obcokrajowcami zostały już wykonane czynności procesowe. Usłyszeli oni zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy. Ci ludzie zostali przekazani Straży Granicznej, która otrzymała również całą dokumentację procesową. Dalsze czynności administracyjne będzie wykonywała SG – powiedziała podinsp. Dąbrowska.

Zatrzymana 38-letnia Polka zostanie we wtorek doprowadzona do prokuratury. Tam najprawdopodobniej ponownie usłyszy zarzuty wcześniej przedstawione jej przez policję.

Wyższe kary za nielegalne przekroczenie granicy. Nowe przepisy weszły w życie

Weszła w życie nowelizacja wprowadzająca przepisy, zgodnie z którymi cudzoziemiec zatrzymany niezwłocznie po nielegalnym przekroczeniu granicy...

zobacz więcej

Kobiecie grozi do ośmiu lat więzienia. Jak informowała w poniedziałek podinsp. Dąbrowska, do sądu trafi wniosek o jej tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

Podejrzana najprawdopodobniej nie działała w pojedynkę, ale była elementem większej grupy przestępczej.

Bus z obcokrajowcami kierował się poza granice Polski. Najmłodsza z obcokrajowców — głównie Irakijczyków — ma cztery lata, a najstarszy 45.

Pięć osób zostało przebadanych w toruńskich szpitalach. Opieki medycznej nadal wymaga jedna osoba.

Czytaj także: Białoruskie służby pilnują pustego obozowiska w rejonie Usnarza Górnego [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej