RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Jako jedyny przeżył katastrofę kolejki górskiej w Alpach. Sądowa batalia o chłopca

Chłopiec w katastrofie kolejki stracił rodziców, brata i dziadków (fot.  Alessandro Rota/Getty Images)
Chłopiec w katastrofie kolejki stracił rodziców, brata i dziadków (fot. Alessandro Rota/Getty Images)

Pięcioletni izraelski chłopiec Eitan, który w katastrofie kolejki linowej we włoskim Piemoncie w maju stracił rodziców, brata i dziadków, ma wrócić do Włoch z Izraela, dokąd wywiózł go dziadek – zdecydował sąd w Tel Awiwie. Chłopiec mieszkał z rodziną w Lombardii, a o opiekę nad nim walczy jego ciotka.

Runęła kolejka górska. Rośnie liczba ofiar

Do 13 wzrosła liczba ofiar katastrofy kolejki górskiej we włoskich Alpach Pennińskich w Piemoncie w niedzielę - podał dziennik "La Stampa" za...

zobacz więcej

Najpierw w szpitalu w Turynie trwała walka lekarzy o życie dziecka, ocalałego z kolejki, która w maju tego roku runęła na ziemię, zabijając 14 osób; teraz trwa sądowa batalia o opiekę nad nim – zauważają we wtorek włoskie gazety.

Od pierwszych chwil po tragedii przy chłopcu czuwała w szpitalu jego ciotka – siostra ojca, również mieszkająca we Włoszech, w mieście Pawia. Została ona prawną opiekunką osieroconego Eitana i chciała stworzyć dla niego we Włoszech, gdzie dotąd mieszkał z rodzicami– Izraelczykami, nowy dom.

Dziecko zostało jednak wywiezione we wrześniu do Izraela przez dziadka ze strony jego matki, bez zgody ciotki.

Katastrofa wojskowego samolotu w Nigerii. Wśród ofiar szef sztabu armii [WIDEO]

Szef sztabu nigeryjskiej armii generał porucznik Ibrahim Attahiru i jego współpracownicy zginęli w piątek w katastrofie lotniczej – powiadomiły...

zobacz więcej

Dziadkowie argumentowali przed sądem w Tel Awiwie: „We Włoszech zginęła nasza rodzina, zostawcie nam Eitana”. Podkreślali, że powinien mieszkać w ojczyźnie swoich bliskich.

Włoska prasa informuje, że w poniedziałek sąd rodzinny w Izraelu zdecydował, że chłopiec ma wrócić natychmiast do Włoch, gdzie mieszkał. Przyznano rację ciotce, która zaopiekowała się nim.

Jednak, jak zauważa dziennik „Corriere della Sera”, dziecko nie wróci szybko do Włoch, bo dziadkowie zapowiedzieli odwołanie się od decyzji sądu.

„Rodzina jest zdeterminowana prowadzić dalej batalię w każdy możliwy sposób w interesie Eitana, jego dobrobytu i prawa do rozwoju w Izraelu” – oświadczył prawnik dziadków.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej