RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Dziennikarka „Newsweeka” analizuje, jak pokonać PiS. „Łączymy się z panią w mękach”

Piotr Zgorzelski z PSL, Krzysztof Gawkowski i Włodzimierz Czarzasty z Lewicy, Cezary Tomczyk z KO (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Piotr Zgorzelski z PSL, Krzysztof Gawkowski i Włodzimierz Czarzasty z Lewicy, Cezary Tomczyk z KO (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Piotr Zgorzelski z PSL ocenił, że aby w następnych wyborach pokonać Prawo i Sprawiedliwość, potrzebne są dwa bloki opozycyjne. „Męczy mnie to. Nie, nie uda się połączyć Nowej Lewicy z Koalicją Obywatelską” – zareagowała stanowczo Dominika Długosz z „Newsweeka”. Zaznaczyła, że albo powstaną trzy bloki, albo należy myśleć o współpracy PSL/KO/Hołownia i oddzielnie Lewicy.

Pitera: Oczekiwałam, że w sprawie Agnieszki Pomaskiej odezwą się kobiety z PO

Oczekiwałam, że w sprawie Agnieszki Pomaskiej, jedynej kobiety kandydującej na szefa regionu PO, odezwą się inne kobiety; niestety tego nie zrobiły...

zobacz więcej

Gdy w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki mówił o 23 mld zł dla samorządów, Dominika Długosz z „Newsweeka” apelowała o aktywność opozycji. Była to reakcja na fakt, że  pozytywne komentarze na temat Polskiego Ładu zalały sieć.

„Od godziny zalewa mnie propaganda związana z Polskim Ładem i samorządami. W związku z czym mam pytanie – czy jest tu jakaś opozycja? Czy chwilowo jesteście zajęci dogryzaniem sobie nawzajem?” – pytała.

Zobacz także:   Premier o miliardach dla samorządów. „Największy taki program przez ostatnie 30 lat”

Długosz zareagowała, gdy rządzących zaatakował Jan Strzeżek, współpracownik Jarosława Gowina. „No serio to jest jakiś absurd, żeby rzecznik Porozumienia – do niedawna w rządzie – odwalał robotę za opozycję. Amatorzy, wszędzie amatorzy” – krytykowała.

Zaznaczyła, że chodzi jej o „polityczny PR i rozgrywanie narracji, a nie o meritum”.

Merkel „ucieka” jak Tusk. „W UE zaczyna się potężny kryzys. Są trzy powody”

Angela Merkel po latach oddaje funkcję kanclerza Niemiec. – Ucieka jak Donald Tusk do Brukseli – komentuje posłanka PiS Anna Kwiecień i przypomina...

zobacz więcej

Teraz Długosz zareagowała z kolei na wpis wicemarszałka Sejmu i jednego z liderów PSL Piotra Zgorzelskiego. Polityk tłumaczył bowiem, że nie da się pogodzić skrajnie lewicowych poglądów Klaudii Jachiry z KO i znacznie bardziej konserwatywnego światopoglądu Marka Sawickiego z PSL.

„Potrzebne są dwa bloki opozycyjne w następnych wyborach. (…) Jedna z opcji musi walczyć również o popierających do tej pory PiS” – przekonywał.

„Męczy mnie to” – zareagowała emocjonalnie dziennikarka „Newsweeka”.

Zobacz także:   Sondażowa tragedia Tuska? Politolog: Straszenie PiS-em ma sens

„Nie, nie uda się połączyć Nowej Lewicy z Koalicją Obywatelską” – oceniła. „Po prostu jest to niemożliwe. Z różnych powodów. Albo PSL/KO/Hołownia i oddzielnie Lewica, albo trzy bloki” – napisała.

Jej stanowczy wpis skomentował w kolei wiceszef MSWiA i polityk PiS Maciej Wąsik. „Łączymy się w mękach z Panią Dominiką Długosz” – zażartował.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej