RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Pomylona misja”. Waszczykowski ostro o „falstarcie” Kwaśniewskiej i Komorowskiej

Witold Waszczykowski o sytuacji na granicy Polski i Białorusi (fot. Resul Rehimov/ Anadolu Agency/ Getty Images)
Witold Waszczykowski o sytuacji na granicy Polski i Białorusi (fot. Resul Rehimov/ Anadolu Agency/ Getty Images)

Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska pojechały do Michałowa, gdzie krytykowały rząd za działania na granicy z Białorusią. „Pomylona misja, pomylone miejsce i pomylony adresat tego protestu” – skomentował w sieci europoseł PiS Witold Waszczykowski. Jego zdaniem winę za kryzys humanitarny na wschodniej granicy Unii Europejskiej ponosi reżim Aleksandra Łukaszenki, a nie Zjednoczona Prawica.

Niepokojące dane z Litwy. „Druga fala”

Litewska straż graniczna po blisko dwóch miesiącach przerwy obserwuje ponowny wzrost liczby migrantów, którzy próbują się nielegalnie przedostać...

zobacz więcej

Byłe pierwsze damy w ostatni weekend pojawiły się na manifestacji pod hasłem „Mamy na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie”.

Chociaż na miejscu nie mogła być osobiście, protest wsparła także Danuta Wałęsa.

– Musimy zrobić wszystko, żeby organizacje medyczne, humanitarne, dziennikarze zostali dopuszczeni do bezpośredniej strefy, by dowiedzieć się, co tam się dzieje – podkreślała Jolanta Kwaśniewska.

Zobacz także:   Jolanta Kwaśniewska porównała Polskę do Niemiec Adolfa Hitlera

„Chcemy dziś wyrazić nasz sprzeciw wobec niehumanitarnego traktowania i odzierania z godności uchodźców” – napisały też w specjalnym liście byłe pierwsze damy.

Sprawę skomentował w sieci Witold Waszczykowski z PiS.

„Pomylona misja, pomylone miejsce i pomylony adresat tego protestu. Ten wyjazd powinien być pod ambasadą Białorusi w Warszawie. Protest powinien być skierowany wobec władz Białorusi. To falstart udziału w polityce” – zaznaczył.

Zobacz także:   Kwaśniewska i Komorowska o imigrantach i propagandzie. Poboży: Będą to pokazywać w białoruskiej telewizji

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości zasugerował tym samym, że Komorowska i Kwaśniewska chciałyby aktywniej włączyć się w politykę, ale już na początku popełniły błąd.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej