RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Chciała, by Polskę wyrzucono z UE. Nowoczesna dziękuje jej za „wsparcie demokracji”

„Dziękuję za wsparcie dla polskiej demokracji” (fot. Twitter/Nowoczesna)
„Dziękuję za wsparcie dla polskiej demokracji” (fot. Twitter/Nowoczesna)

Politycy Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer i Adam Szłapka spotkali się z przedstawicielami szwedzkiej partii Liberalerna. Wśród nich była Nyamko Sabuni, która kilka tygodni temu postulowała wyrzucenie Polski i Węgier z Unii Europejskiej.

Chciała wyrzucenia Polski z UE. Dziś spotkała się z przedstawicielami Polski 2050

Michał Kobosko z partii Polska 2050 pochwalił się na Twitterze zdjęciem z przewodniczącą szwedzkich liberałów Nyamko Sabuni. Spotkanie miało...

zobacz więcej

W poniedziałek w Polsce, m.in. w Sejmie, gościli politycy szwedzkiej partii Liberalerna – Nyamko Sabuni, Arman Teimouri i Robert Hannah.

Szwedzcy politycy spotkali się z członkami Polski 2050 Szymona Hołowni. O spotkaniu informował Michał Kobosko. Tego dnia szwedzcy liberałowie rozmawiali też z przedstawicielami Nowoczesnej (wchodzącej w skład KO) – Adamem Szłapką i Katarzyną Lubnauer.

„Dziś w Sejmie dyskutowaliśmy o prawach człowieka z naszymi liberalnymi przyjaciółmi ze Szwecji. Dziękuję za wsparcie dla polskiej demokracji” – napisali politycy na oficjalnej stronie Nowoczesnej na Twitterze.

Przypomnijmy, w opublikowanym 4 sierpnia artykule na łamach gazety „Expressen” Sabuni stwierdziła, że „UE powinna przyjąć wobec Polski i Węgier twardą linię”.

„Współpraca europejska opiera się na szeregu wartości liberalnych. Obejmują one swobodę przemieszczania się, prawa człowieka i rządy prawa. Jeśli nie możesz się zgodzić z tymi wartościami, to nie masz nic wspólnego z Europą” – stwierdziła Sabuni.

„UE musi twardo walczyć i stanąć w obronie europejskich wartości – nawet jeśli oznacza to możliwość opuszczenia Unii przez państwa autorytarne” – dodała, wskazując na Polskę i Węgry.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej