RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Zaskakujące słowa znanego polityka PO o Tusku

Mężydło wyjaśnił, dlaczego zagłosował za Tuskiem (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Mężydło wyjaśnił, dlaczego zagłosował za Tuskiem (fot. PAP/Tomasz Gzell)

W społeczeństwie jest obciążeniem dla Platformy – powiedział senator PO Antoni Mężydło o szefie swojej partii Donaldzie Tusku. Zaznaczył też, że partia bez Tuska „nie może istnieć”, bo jest ona jego własnością.

PO, PSL i Lewica poparły rezolucję. Co dokładnie znajduje się w dokumencie?

Nie milkną echa ostatniej rezolucji Parlamentu Europejskiego. Treść dokumentu jest porażająca, nawet w porównaniu z poprzednimi antypolskimi...

zobacz więcej

Donald Tusk został w sobotnim głosowaniu wybrany na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Poparło go 97,4 proc. głosujących. Był jedynym kandydatem.

Jak donosi „Super Express”, w partii jednak nie ma zgody co do tego, że wybór Tuska to lepszy krok w walce o władzę.

Senator Platformy Obywatelskiej Antoni Mężydło komentując wyniki wewnętrznych wyborów w swojej partii przyznał, że Tuska „ma wyjątkowy autorytet w szeregach Platformy”.

Polityk mówi, że sam głosował za jego kandydaturą, ale „raczej z braku alternatywy w postaci Rafała Trzaskowskiego niż z wiary w to, że pod wodzą Donalda Tuska Platforma jest w stanie pozyskać nowych wyborców i wygrać z Prawem i Sprawiedliwością”.

– Tusk w społeczeństwie jest obciążeniem dla Platformy, ale w partii jego przeszłość jest oceniana pozytywnie. Natomiast uważam, że dla Platformy to nie jest najlepsze rozwiązanie – komentuje Mężydło.

Dodał, że „Platforma bez Tuska nie może istnieć”. – Też jest własnością Tuska. Mnie się to nie podoba – podkreślił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej