RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Gdzie najcieplej, gdzie mocniej zawieje? [PROGNOZA]

Na zachodzie mgła może ograniczać widoczność do 200 m (fot. Shutterstock)
Na zachodzie mgła może ograniczać widoczność do 200 m (fot. Shutterstock)

Jak informuje IMGW, północna i częściowo centralna Europa jest w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Północnym Atlantykiem, w strefie frontów atmosferycznych. Poza tym widać wpływ wyżów. Nad wschodnią Polską dominuje wpływ wyżu znad Ukrainy, zachód kraju jest w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia znad Skandynawii i chłodnego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu i zachodu napływa chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1007 hPa i będzie nieznacznie rosło.

Cztery ofiary śmiertelne, ranni, ponad 120 tys. odbiorców bez prądu. Wiatr nie odpuszcza

Prawie 10,3 tys. razy interweniowali minionej doby strażacy w związku z silnym wiatrem – poinformował w piątek rzecznik komendanta głównego PSP...

zobacz więcej

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym zachodzie i zachodzie wzrastające do dużego i tam w ciągu dnia pojawią się przelotne opady deszczu, wysoko w Sudetach deszczu ze śniegiem. Lokalnie na wybrzeżu możliwe burze.

Od 9 st. na północnym wschodzie, około 12 w centrum do 15 na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami na zachodzie. Przelotne opady deszczu, od zachodu zanikające. Wysoko w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na zachodzie miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m.

Od 2 st. na południowym wschodzie, około 4 w centrum do 8 na północnym zachodzie; w rejonach podgórskich od 0 do 3 st. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, na wybrzeżu lokalnie porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami na wschodzie i wybrzeżu przelotne opady deszczu. Od 10 st. na wschodzie, około w centrum do 16 na zachodzie, w rejonach podgórskich od 9 do 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym zachodzie porywisty, na wybrzeżu miejscami w porywach do 55 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

We wtorek w Warszawie pogodnie. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

Zobacz też: Wiatr zdmuchnął ciężarówkę z drogi. Kierowca nie żyje [WIDEO]

W nocy na ogół pochmurno i możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr słaby, zachodni.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
W środę w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej