RAPORT

Tusk kontra Tusk

„Galaktyka Lema”. W Rzymie rozpoczyna się impreza poświęcona twórczości pisarza

Konferencja „Stanisław Lem: wczoraj, dziś i jutro” odbędzie się na Uniwersytecie La Sapienza (fot. Shutterstock)
Konferencja „Stanisław Lem: wczoraj, dziś i jutro” odbędzie się na Uniwersytecie La Sapienza (fot. Shutterstock)

Na rzymskim uniwersytecie La Sapienza rozpoczyna się we wtorek trzydniowa impreza „Galaktyka Lema”. Współorganizuje ją Instytut Polski w Rzymie.

Lem o twórczości Tokarczuk: Obraziła mój rozum

Tokarczuk do tego stopnia obraziła mój rozum, że chciałem napisać polemikę, ale uznałem, że gra jest niewarta świeczki, bo musiałbym jej książkę...

zobacz więcej

We wtorek rano na uniwersytecie La Sapienza w programie między innymi konferencja naukowców polskich i włoskich pod tytułem „Stanisław Lem: wczoraj, dziś i jutro”, a także odczyty „Lem a filozofia przypadku” orz „Swift i Lem”.

Po południu w Instytucie Polskim dr Agnieszka Gajewska z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu będzie miała wykład pod tytułem „Pokonać lęk, opowiedzieć Zagładę. Wątki autobiograficzne w prozie Stanisława Lema”.

Otwarta zostanie wystawa prac wybitnego krakowskiego grafika i scenografa, który ilustrował powieści pisarza, pod tytułem „Zwierzyniec Lema według Daniela Mroza”.

W kolejnych dniach odbędą się projekcje filmów opartych na prozie Lema – „Solaris” Andrieja Tarkowskiego i „Przekładaniec” Andrzeja Wajdy.

Przeczytaj także: Stanisław Lem uhonorowany na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej