RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Więcej łóżek dla pacjentów z COVID-19; szpital tymczasowy wznowi działalność

Coraz trudniejsza sytuacja covidowa w Polsce (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
Coraz trudniejsza sytuacja covidowa w Polsce (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Do dyspozycji jest teraz w kraju ok. 10 tys. łóżek covidowych, w kolejnych dniach uruchomimy kolejne 10 tys. – poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zapowiedział, że Szpital Tymczasowy COVID Okęcie wznowi działalność.

Raport o koronawirusie. Ministerstwo Zdrowia podaje najnowsze dane z 25 października 2021

Koronawirus w Polsce. W poniedziałek 25 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2950 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem....

zobacz więcej

– Liczba osób, które są przyjmowane do szpitali jest dość duża, także osób, które wymagają respiratorów. Nasze plany, przygotowane razem z wojewodami, powodują, że uruchamiamy coraz to nowe łóżka covidowe, kolejne oddziały. Kolejne szpitale tymczasowe także będą uruchamiane, aby łóżek wystarczyło dla wszystkich pacjentów – powiedział w Polsat News Kraska.

– W tej chwili mamy ponad 5 tys. pacjentów na łóżkach covidowych, do dyspozycji mamy ich w kraju 10 tys. W kolejnych dniach uruchamiamy kolejne 10 tys. łóżek dla pacjentów z COViD-19 – przekazał.

Wiceminister, pytany o sytuację w Szpitalu Południowym w Warszawie, podał, że jest praktycznie zapełniony pacjentami, w większości spoza stolicy, lecz z terenu Mazowsza.

Ile przygotowano łóżek i respiratorów


Mieszkańcy Warszawy wyszczepili się i nie chorują w takich ilościach jak pacjenci Mazowsza. Sytuacja jest poważna – ocenił. Kraska przekazał, że „w uzgodnieniu z ministrem obrony zapadła decyzja, by uruchomić szpital tymczasowy MON-owski, na lotnisku – ten, który poprzednio działał”.

Dla pacjentów z COVID-19 przygotowane są 9494 łóżka i 964 respiratory. Ministerstwo podało w poniedziałek, że w szpitalach są 5042 osoby z COVID-19, w tym 444 pacjentów podłączonych do respiratorów. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej