RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Chciała wyrzucenia Polski z UE. Dziś spotkała się z przedstawicielami Polski 2050

Michał Kobosko spotkał się z Nyamko Sabuni (fot. TT Michał Kobosko)
Michał Kobosko spotkał się z Nyamko Sabuni (fot. TT Michał Kobosko)

Michał Kobosko z partii Polska 2050 pochwalił się na Twitterze zdjęciem z przewodniczącą szwedzkich liberałów Nyamko Sabuni. Spotkanie miało dotyczyć „relacji państwo-Kościół oraz ochrony praw LGBT” – dowiadujemy się z internetowego wpisu. W sierpniu szwedzka polityk postulowała wyrzucenie Polski i Węgier z Unii Europejskiej.

Ujawniono majątek Szymona Hołowni. Kwoty robią wrażenie

Szymon Hołownia, lider Polski 2050, jest właścicielem nieruchomości o wartości kilku milionów złotych. Polityk jeździ samochodem z trzylitrowym...

zobacz więcej

W opublikowanym 4 sierpnia artykule na łamach gazety „Expressen” Sabuni stwierdziła, że „UE powinna przyjąć wobec Polski i Węgier twardą linię”.

„Współpraca europejska opiera się na szeregu wartości liberalnych. Obejmują one swobodę przemieszczania się, prawa człowieka i rządy prawa. Jeśli nie możesz się zgodzić z tymi wartościami, to nie masz nic wspólnego z Europą” – stwierdziła Sabuni.

„UE musi twardo walczyć i stanąć w obronie europejskich wartości – nawet jeśli oznacza to możliwość opuszczenia Unii przez państwa autorytarne” – dodała, wskazując na Polskę i Węgry.

Liberałowie mają 20 posłów w liczącym 349 miejsc parlamencie Szwecji.

Sabuni wraz z przedstawicielami swojej partii spotkała się z członkami Polski 2050. Jak napisał na Twitterze Kobosko, „gości interesowały plany działań Polski 2050 oraz stan spraw dotyczących relacji państwo-Kościół i ochrony praw LGBT”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej