RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

15-latek wepchnął Polaka pod tramwaj. W więzieniu spędzi najwyżej rok

Do tragedii doszło w Hadze (fot. Shutterstock)
Do tragedii doszło w Hadze (fot. Shutterstock)

15-latek, który wepchnął w ubiegłym tygodniu pod nadjeżdżający tramwaj 39-letniego Polaka, może trafić do więzienia jedynie na rok, gdyż holenderskie prawo nie przewiduje surowszej kary dla dzieci w wieku 14-15 lat. Mężczyzna zginął na miejscu.

Wepchnął Polaka pod tramwaj. Są zarzuty dla 15-latka

Prokuratura postawiła zarzuty 15-latkowi, który według świadków wepchnął pod nadjeżdżający tramwaj 39-letniego Polaka. Do zdarzenia doszło w...

zobacz więcej

Kilka dni temu prokuratura postawiła zarzuty młodemu mężczyźnie z Hagi, który według świadków wepchnął pod nadjeżdżający tramwaj 39-letniego Polaka. Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek w Hadze. Mężczyzna zginął na miejscu.

Do tragedii doszło na Rijswijkse Landingslaan w dzielnicy Ypenburg. Jak informuje policja, naoczni świadkowie twierdzą, że ofiara została wepchnięta pod nadjeżdżający tramwaj. Nastolatek stanął w piątek przed sędzią śledczym, który zdecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawcy.

Jak podaje dziennik „Algemeen Dagblad”, 15-latkowi grozi za zabójstwo kara do roku pozbawienia wolności. Obowiązujące prawo dla nieletnich przestępców w Holandii jest znacznie łagodniejsze niż dla dorosłych.

„Dorośli mogą zostać skazani na dożywocie, ale w prawie karnym dotyczącym nieletnich obowiązują inne standardy” – wskazuje „AD”. Jak też podał holenderski dziennik, „dzieci w wieku 14 lub 15 lat nie można skazać na więcej niż rok więzienia, a dla nieletnich w wieku 16 i 17 lat to najwyżej dwa lata”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej