RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

We wtorek prezydent Duda dokona zmian w składzie Rady Ministrów

Prezydent Andrzej Duda dokona we wtorek zmian w rządzie. (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)
Prezydent Andrzej Duda dokona we wtorek zmian w rządzie. (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

We wtorek o godz. 17 prezydent Andrzej Duda dokona zmian w składzie Rady Ministrów – poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta.

Zobacz, gdzie popłyną pieniądze. Hasztag #PolskiŁad zalał media społecznościowe

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział największy od lat Program Inwestycji Strategicznych. „Warszawa otrzyma 149 mln zł m.in. na budowę wiaduktu,...

zobacz więcej

Zmiany w rządzie zapowiadane są przez Zjednoczoną Prawicę od czasu opuszczenia obozu rządzącego przez Porozumienie Jarosława Gowina. Polityk odszedł z rządu – z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii – razem z niektórymi współpracownikami, ale ostatecznie większość wiceministrów wywodzących się z jego ugrupowania pozostała w Zjednoczonej Prawicy, przechodząc do klubu parlamentarnego PiS.

W połowie października prezes PiS Jarosław Kaczyński potwierdził w rozmowie z PAP doniesienia, że poseł Kamil Bortniczuk (kiedyś Porozumienie Jarosława Gowina, obecnie Partia Republikańska Adama Bielana) zostanie ministrem sportu. Resort ten ma zostać na powrót wyodrębniony z obecnego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Według portalu wPolityce.pl kolejne spodziewane zmiany w rządzie mają objąć ministerstwa: klimatu i środowiska oraz rolnictwa i rozwoju wsi. Pierwszym z tych resortów zamiast Michała Kurtyki miałaby pokierować b. wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Anna Moskwa, a drugim obecny szef sejmowej Komisji Finansów Publicznych Henryk Kowalczyk, zastępując Grzegorza Pudę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej