RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wicepremier Piotr Gliński spotkał się z komisarz UE Mariją Gabriel

Piotr  Komisarz Marija Gabriel wyraziła uznanie dla działań MKDNiS (fot. Danuta Matloch/MKDNiS)
Piotr Komisarz Marija Gabriel wyraziła uznanie dla działań MKDNiS (fot. Danuta Matloch/MKDNiS)

Wiceprezes Rady Ministrów, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, prof. Piotr Gliński spotkał się w poniedziałek z przebywającą z oficjalną wizytą w Warszawie komisarz UE ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży Mariją Gabriel – poinformowało MKDNiS.

Pierwszy odzyskany obraz Jacka Malczewskiego „Przy fortepianie” wrócił do Polski

Pierwszy odzyskany obraz Jacka Malczewskiego „Przy fortepianie” powrócił do Polski – powiedział w poniedziałek wicepremier, minister kultury Piotr...

zobacz więcej

Jak przekazano na stronie internetowej MKDNiS, podczas spotkania w siedzibie resortu podkreślono rolę sektora kultury, zarówno w kontekście pielęgnowania dorobku i dziedzictwa kulturowego, jak i jako inkubatora innowacyjności i kreatywności. „Wicepremier Gliński omówił kluczowe działania ministerstwa realizowane w ramach dostępnych środków europejskich oraz krajowych. Komisarz wyraziła uznanie dla działań MKDNiS w zakresie realizacji tych działań, podkreślając, jak ważna jest synergia pomiędzy różnymi źródłami finansowania kultury” – napisano.

Innowacyjny projekt Pogotowia Konserwatorskiego                       


 Podczas drugiej część spotkania, która odbyła się w siedzibie Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, prof. Błażej Ostoja Lniski, rektor ASP, przedstawił gościom najnowsze osiągnięcia w zakresie konserwacji dzieł sztuki oraz przedstawił innowacyjny projekt Pogotowia Konserwatorskiego,  sfinansowanego z funduszy strukturalnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Celem tego projektu było uruchomienie unikatowego na skalę światową mobilnego laboratorium  dla ochrony, konserwacji i zabezpieczenia dzieł sztuki i obiektów zabytkowych, wyposażonego w sprzęt i aparaturę badawczą opartą na najnowszych technologiach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej