RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Krym. Kostnice przepełnione ze względu na liczbę zgonów z powodu COVID-19

Sytuacja pandemiczna na Krymie jest dramatyczna. (fot. PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV)
Sytuacja pandemiczna na Krymie jest dramatyczna. (fot. PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV)

Na anektowanym przez Rosję Krymie kostnice nie są w stanie poradzić sobie z coraz większym obciążeniem z powodu zwiększonej liczby zgonów z powodu COVID-19. Rosyjskie władze regionu planują kupić mobilne lodówki do przechowywania w nich ciał zmarłych.

Nowy wariant koronawirusa na Białorusi. „Potrzebuje minuty, dwóch”

Ministerstwo zdrowia Białorusi przekazało, że w kraju odnotowano przypadki zakażenia koronawirusem w nowym wariancie Delta Light. Według...

zobacz więcej

– Kwestia zakupu modułowych urządzeń chłodniczych do rozładunku kostnic i przechowywania zmarłych w odpowiednim stanie jest opracowywana – poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej p.o. ministra zdrowia Krymu Konstantin Skorupsky.

Jak dodał, ze względu na wysoką śmiertelność, wszystkie oddziały kostnic na półwyspie są przepełnione ciałami zmarłych.

Według urzędnika mieszkańcy Symferopola wielokrotnie skarżyli się, że otrzymali ciała krewnych w złym stanie. Władze regionu uważają, że modułowe urządzenia chłodnicze pomogą rozładować kostnice i utrzymać ciała zmarłych w odpowiednim stanie.

Od początku pandemii na Krymie wykryto 92 652 przypadki zakażenia koronawirusem a zmarło 2894 osób.

Od 30 października do 7 listopada na Krymie wprowadzono dni wolne od pracy. Jednocześnie od dzisiaj konieczne będzie przedstawienie kodu QR, aby zameldować się w hotelach, odwiedzić kina czy centra handlowe.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej