RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Czesław Michniewicz zwolniony z Legii, zastąpi go Marek Gołębiewski

Marek Gołębiewski nowym trenerem warszawskiej Legii (fot. legia.net)
Marek Gołębiewski nowym trenerem warszawskiej Legii (fot. legia.net)

Władze Legii Warszawa potwierdziły w komunikacie zwolnienie Czesława Michniewicza. Decyzja o rozstaniu z dotychczasowym trenerem była podyktowana słabymi wynikami mistrzów Polski w ostatnich tygodniach. W utrzymaniu posady nie pomogła mu nawet dobra gra w Lidze Europy. Tymczasowym następcą Michniewicza zostanie dotychczasowy trener rezerw Legii, Marek Gołębiewski.

Trener Marek Gołębiewski od początku sezonu 2021/22 prowadził Legię II Warszawa. Jego asystentami w pierwszym zespole zostaną Przemysław Małecki oraz Inaki Astiz. Szefem przygotowania fizycznego będzie Bartosz Bibrowicz. Do jego zespołu dołączy Michał Kwietniewski.

Wraz z trenerem Michniewiczem z klubu odejdzie jego asystent Kamil Potrykus. Trener przygotowania fizycznego Zbigniew Jastrzębski pozostaje do dyspozycji klubu. Pozostali członkowie sztabu szkoleniowego będą dalej pełnić swoje funkcje.

„Kolejorz” odjechał już na dobre. Lech wygrał w Warszawie i zwiększył przewagę nad Legią

Legia Warszawa przegrała 0:1 z Lechem Poznań w meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zwycięską bramkę zdobył w 53. minucie Mikael Ishak, który w...

zobacz więcej

Decyzja władz klubu o zwolnieniu dotychczasowego trenera Legii była następstwem bardzo słabej formy, jaką Legia prezentowała w ostatnich tygodniach. Dotychczas Michniewicz bronił się dzięki dobrej grze w Lidze Europy. Zespół Michniewicza awansował do niej po wyeliminowaniu w 4. rundzie faworyzowanej Slavii Praga.

Głównym powodem zwolnienia Czesława Michniewicza była jednak postawa Legii w ekstraklasie. Po 10 rozegranych meczach Legia ma na swoim koncie zaledwie dziewięć punktów, trzy zwycięstwa i aż siedem porażek. Tak fatalny bilans sprawia, że Legia Warszawa ma zaledwie jedno "oczko" przewagi nad strefą spadkową i aż 16 punktów straty do liderującego Lecha Poznań.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej