RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Syryjczyk omal nie potrącił policjanta. Wiózł nielegalnych imigrantów [WIDEO]

Syryjczyk przewoził nielegalnych imigrantów (fot. Policja)
Syryjczyk przewoził nielegalnych imigrantów (fot. Policja)

Policjanci zatrzymali vana, którego kierowca nie chciał jednak poddać się kontroli. Gwałtownie ruszył, omal nie potrącając funkcjonariusza. Podczas pościgu doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Wtedy z samochodu wybiegli imigranci.

Ujawnieni kolejni imigranci powiązani z ISIS. Ostra reakcja na szczycie UE

Litwa deportowała kolejnych imigrantów, którzy jak się okazało, mieli powiązania z organizacjami terrorystycznymi. Na forum unijnym prezydent kraju...

zobacz więcej

W sobotnie popołudnie, w Hajnówce na ulicy Bielskiej, mundurowi z toruńskiej kompanii Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy kontrolowali pojazdy. Po godzinie 16 dali sygnał do zatrzymania kierowcy vana na niemieckich numerach rejestracyjnych.

Początkowo mężczyzna zatrzymał samochód, ale po chwili gwałtownie ruszył, omal nie potrącając policjanta. Ruszył pościg. Kierowca uciekał najpierw w kierunku Łosinki, następnie Tyniewicz Małych. Na terenie powiatu bielskiego, na drodze krajowej numer 66, między Szastałami a Grabowcem, uderzył w jadącego z przeciwnego kierunku citroena i wpadł do rowu.

Z jego samochodu wysiadła grupa osób, które zaczęły uciekać w kierunku lasu. Po kilkudziesięciu minutach mundurowi odnaleźli 10 osób. To obywatele Syrii, którzy w Polsce przebywali nielegalnie.

Był wśród nich kierowca. Trafił do aresztu. 33-latek usłyszał zarzuty pomocy imigrantom w nielegalnym przekroczeniu granicy, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz czynnej napaści na funkcjonariusza policji. Syryjczyk dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia drogowe. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej