RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Mały Marcinek będzie miał dom. Wielu chętnych chce być dla niego rodziną zastępczą

Poszukiwana jest rodzina zastępcza dla małego Marcinka (fot. Agnieszka Bohdanowicz/TVP)
Poszukiwana jest rodzina zastępcza dla małego Marcinka (fot. Agnieszka Bohdanowicz/TVP)

8-miesięczny Marcinek, który mieszka od urodzenia w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi będzie miał rodzinę. Chłopca, który został porzucony przez matkę w szpitalu, chce przyjąć wiele rodzin z całej Polski. Dzięki temu nie trafiłby do domu dziecka.

Adopcja dzieci przez pary jednopłciowe. Jest decyzja Węgier

Parlament Węgier przyjął we wtorek ustawę, która de facto zakazuje adopcji dzieci przez pary jednopłciowe, zezwala na adopcję przez małżeństwa i,...

zobacz więcej

Chłopczyk od urodzenia mieszka w łódzkim Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. Jego matka, gdy zgłosiła się do szpitala, nie wiedziała, że jest w ciąży. Chłopiec urodził się z niedrożnymi jelitami, przeszedł kilka operacji. Wymaga specjalistycznego leczenia.

Jego losem przejęło się wiele osób z całej Polski. Dziesiątki rodzin deklaruje, że są gotowe, by stać się dla niego rodziną zastępczą.

Jak podkreśla rzecznik prasowy szpitala Adam Czerwiński, sam odebrał kilka telefonów. Kandydaci na opiekunów są z całej Polski. „W tej sytuacji jesteśmy pewni, że Marcinek będzie miał dom” - powiedział Czerwiński.

Dodał, że baza rodzin jest tak duża, że szpital jest zabezpieczony na przyszłość. „Kolejnemu dziecku, które trafi do naszego szpitala w podobnej sytuacji, też będziemy w stanie znaleźć rodzinę” – zaznaczył.

Dla 8-miesięcznego Marcinka poszukiwana jest zawodowa specjalistyczna rodzina zastępcza. Jeden z rodziców będzie mógł zrezygnować z pracy i zawodowo zająć się Marcinkiem. Na opiekę nad chłopcem taka rodzina będzie mieć ok. 4 tys. zł miesięcznie.

Czytaj także: Holandia. Liczne nadużycia przy imporcie dzieci z zagranicy

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej