RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Bąkiewicz skomentował decyzję ws. Marszu Niepodległości

Marsz organizowany przez stowarzyszenie Roberta Bąkiewicza odbędzie się 11 listopada (fot. PAP/Leszek Szymański)
Marsz organizowany przez stowarzyszenie Roberta Bąkiewicza odbędzie się 11 listopada (fot. PAP/Leszek Szymański)

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł poinformował o podpisaniu decyzji o rejestracji zgromadzenia cyklicznego „Marsz Niepodległości” na trzy najbliższe lata. – Decyzja nie mogła być inna – skomentował w opublikowanym na Twitterze nagraniu Robert Bąkiewicz.

Wojewoda mazowiecki podjął decyzję ws. Marszu Niepodległości

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podjął decyzję o rejestracji Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego. Decyzja ta została wydana...

zobacz więcej

Kilka dni temu media informowały, że Ogólnopolski Strajk Kobiet zwrócił się z wnioskiem o organizację manifestacji na dotychczasowej trasie Marszu Niepodległości - od ronda Dmowskiego na błonia Stadionu Narodowego w Warszawie.

– Działania podejmowane przez środowiska lewicowo-liberalne czyli Rafała Trzaskowskiego i Martę Lempart oraz ich chocholi taniec wokół Marszu Niepodległości były zwyczajną hucpą polityczną – skomentował Bąkiewicz.

11 listopada Marsz Niepodległości odbędzie się na tej samej trasie co zwykle. O godz. 13 zaczniemy z ronda im. Romana Dmowska, przejdziemy Alejami Jerozolimskimi przez most. im. księcia Józefa Poniatowskiego i skończymy na błoniach Stadionu Narodowego – dodał.

Prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości zaapelował także o liczną obecność na zaplanowanym za nieco ponad dwa tygodnie wydarzeniu.

– Być może marsz w tym roku będzie ważniejszy niż wszystkie poprzednie – dzisiaj Polska podlega atakowi ze wschodu i zachodu – ocenił. – To Białoruś i Rosja oraz Niemcy, którzy chcą zniszczyć polską energetykę i gospodarkę, a nasze państwo sprowadzić do roli kraju drugiej kategorii, niemieckiego landu, w którym Polacy będą biedakami i parobkami. Na to nie ma naszej zgody – dodał.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej